Ruční rotační kypřič půdy

Napsal | 30.1.2015

Jaro už se pomalu, ale jistě blíží a s ním se o své slovo přihlásí i sezonní práce. Pokud ještě nemáte vhodné vybavení na svou zahradu, možná byste mohli zauvažovat o včasném nákupu některých zahradních pomůcek. Pro ty z Vás, jež na své zahrádce i pěstují nějaké plodiny, nebo se jen velmi pečlivě starají o svůj trávník, máme dnes tip na pomocníka, kterého při svých zahradních úkonech jistě oceníte – ruční rotační kypřič půdy.

Proč kypřit půdu?

A proč vůbec kypřit půdu? Kypření se provádí, aby se do půdy lépe dostala voda a živiny. Půda totiž časem lehá a třeba po náročné zimě je trávník velmi vysílen – prokypřením půdy se zlepší jeho kondice na celé léto. Stejně tak by se kypření mělo provádět na podzim, aby trávník nabral sílu na zimu. Nyní už ale k samotným výrobkům.

Velký rotační kypřič

Jako první jsme vybrali ruční rotační kypřič půdy z portálu rz-hobby.vyrobce.cz. Ten nabízí kypřič půdy s možností upevnění na násadu, což značně ulehčuje manipulaci i Vaše záda. Ozubená kola jsou tvořena z oceli a jejich jednoduchým zablokováním můžete získat praktické hrábě s ostny. A cena? 450 korun.

Když se potřebujete dostat do malých prostor

Stejný portál nabízí i model menší, nicméně s většími ostny. Malý rotační kypřič půdy se hodí zejména na menší plochy a méně dostupná místa, kam byste se normálně s velkým kypřičem nedostali. Prodává se ve 2 variantách, a to sice široký = trojzubý (šířka 7cm) a úzký = dvouzubý (šířka 4cm). Oba se pak dají rovněž připevnit na dřevěnou násadu. Cena většího modelu činí 350 a menšího 320 korun.

Nabídka je více než pestrá
Rotační ruční kypřiče půdy jsou ale natolik běžná záležitost, že celou škálu zboží najdete v obyčejných DIY obchodech, jako je OBI, Baumax apod. Poměrně populární je i ruční kypřič půdy Gardena, jež se vyznačuje svou kvalitou a bohužel i vysokou cenou (kolem 500 korun). Výběr je ale zcela na Vás.