Jaký je nejlepší zahradní kompostér?

Napsal | 30.6.2014

Jarní zahrádkářská sezóna je už v plném proudu a pomalu, ale jistě se nám o slovo hlásí léto. S tím jsou spojeny i neodmyslitelné práce na zahradě, ke kterým patří sekání trávy, odplevelování záhonů, či zastřihávání keřů a stromů. Ať už se tedy pohybujete na své vlastní zahradě za domem, či jen přemýšlíte o společném nákupu do zahrádkářské kolonie, zahradní kompostér je dnes prostě jedním z nejužitečnějších pomocníků, jaký můžete vlastnit. My jsme se v dnešním článku rozhodli Vám pomoci s výběrem toho nejlepšího zahradního kompostéru. Jaký je nejlepší zahradní kompostér, jaké jsou jeho výhody, nevýhody a kolik vlastně stojí? Dozvíte se v následujících několika řádcích.

Kvalitní mainstream

Jako jeden z vůbec nejlepších zahradních kompostérů byl zvolen produkt firmy CEV IKST800C. Jedná se o kompostér o objemu 800 litrů s celkovou výškou 1,4 metru a šířkou 0,9 metru. Tělo kompostéru je vyrobeno z recyklovatelného plastu, který je odolný vůči atmosférickým vlivům.

Úplně zde chybí dno, což je nelepší volbou pro urychlení dekompozice, neboť půda a edafon je v přímém styku s odpadním materiálem. Naopak na vrchní části kompostéru nechybí víko, které zabraňuje šíření zápachu.

Samotní zákazníci pak oceňují dobrou cenu, jeho velikost a snadnou montáž. Naopak někteří kritizují lehkou nestabilnost kompostéru a některé křehčí části. Za cenu 1200 korun i s DPH se ale jedná o absolutní trhák.

Alternativa od Al-ko

Konkurentem pak může být třeba Al-ko Jumbo 800. Podobně jako produkt od CEVu nabídne objem o 800 litrech a cenu kolem 1200 korun, nicméně mu chybí i příklopné víko, které zabraňuje šíření zápachu, ale urychluje proces dekompozice. Tomu napomáhá i dalších 30 otvorů v těle kompostéru, včetně absence dna. Zákazníci na něm oceňují rovněž cenu a velikost, ale i kvalitu zpracování – údajně působí bytelněji, než jeho konkurent.

Jak ale sami můžete vidět, pořídit si dnes kvalitní a levný kompostér není žádný problém.