Koza na řezání motorovou pilou

Napsal | 29.4.2014

Představte si situaci: chcete nařezat dřevo, aby jste si mohli zatopit nebo vyrobit polínka pro Vaše různé choutky kutila, které máte potřebu dostatečně ukojit. Ale najedou, přichází překážka. Chcete řezat své dřevo, zkrátka není na čem.

Koza na řezání dřeva

V tuto chvíli přichází na scénu hvězda dřevoprůmyslu, kde byla upotřebena, když bylo toto období v plenkách, což může být i 5000 let zpátky různě po Evropě, Asii nebo Africe. Úprava dřeva byla vždy velmi důležitou věcí, která nám umožňovala vytvoření vlastního obydlí a tak jsme se mohli ochránit proti nepříjemným a nedostatečným přírodním, klimatickým podmínkám, umožňovala vytvoření různých posedů, kolonád i administrativních budov. Pro všechny tyto řezbářské potřeby tu existovala určitá věc, která vše usnadňovala. Už nebyli potřeba dva lidé, aby dřevo drželi, když ho třetí řezal. A ta věc není nic jiného než nepostradatelná a nenahraditelná koza na řezání dřeva.

Řezání dřeva nebylo nikdy snadnější

Koza na řezání dřeva má několik provedení. Může bát železná, či klasicky dřevěná, avšak pokud se někomu jedná o velkou výdrž a nevadí mu větší investice do kvalitního výrobku, železná koza je jasná volba.

Koza je určena zejména pro řezání motorovou pilou, protože právě u té nejvíce záleží na statice daného kusu dřeva, což umístění na kozu na řezání dřeva opravdu splňuje. Jakmile na kozu dřevo umístíte, koza a dřevo se ani nehne, pokud je koza na rovném, terénně nenáročném povrchu. Různé typy koz, které naleznete jak v kamenných obchodech s potřebami pro stavbu a kutily, tak v internetových e-shopech, se od sebe mohou dost lišit. Některé mohou mít nohy rozkládací, některé zasouvací, další se liší tím, že je možné řezat více jak jedno nebo dvě dřeva najednou, ale tento výběr je jen a pouze o Vaší chuti a fantazii.

Tato vymoženost jednoznačně urychlí veškerou plánovanou práci, kterou chcete se dřevem provádět a tak je řezání dřeva daleko jednodušší, než jste si kdy dříve představovali.