Plechové zahradní domky s montáží

Napsal | 30.6.2014

Vlastníte dům, chatu, či jen zahradu a nemáte kam uschovat své zahradní potřeby? Potřebovali byste uskladňovací místo pro sekačku, nářadí, či třeba prostory pro svou dílnu? Pak možná pro Vás jsme dnes našli levné řešení, neboť tématem článku budou plechové zahradní domky.

Proč si pořídit plechový zahradní domek?

Plechové zahradní domky potěší hned několika faktory – za prvé jsou relativně levné. Do 10 tisíc korun seženete opravdu veliké a bytelné zahradní domky, které vydrží i větší nárazy větru a bez problému do nich uschováte i zahradní traktůrek a velkou spoustu nářadí. Druhým plus je snadná montáž a skladnost materiálu. Domu si tak prakticky pořídíte jednu krabici, ze které za 2-3 hodiny ve 2 lidech postavíte finální produkt.

Největším výrobcem plechových zahradních domků je americká společnost Duramax, která dováží produkty i sem, do ČR. Standardní domky o rozměrech přibližně 2,5m x 2,0m x 1,8m můžete pořídit již za cenu okolo 7 tisíc korun. Potěší i záruka 15 let proti prorezavění. V balení pak samozřejmě nechybí český návod s podrobnými instrukcemi.

Levný mainstream na poli zahradních domků

Plechový zahradní domek Titan o rozměrech 4,7 metrů čtverečných údajně postavíte již za 3 hodiny čistého času. A přitom nepotřebujete nic jiného, než metr, aku vrtačku, šroubovák a menší schůdky. Nejdříve postavíte spodní část domku, čili jakési základy. Zde musíte dávat pozor na ostré hrany spodních lišt – sám výrobce doporučuje užití bezpečnostních rukavic. Následně do základů přišroubujete jednotlivé stěny, které ze shora spojíte dalšími lištami. Zde je potřeba pracovat za dobrého počasí – pokud je větrno, hrozí zprohýbání plechu a rovněž nebezpečí poranění.

Když všechny stěny stojí pohromadě, můžete připevnit štíty pro větrání – ty jsou důležité pro odvod vlhkosti, jež je častým problémem zahradních domků. Pak už jen stačí přidělat nosné trámy střechy a v konečné fázi i samotný plech na střechu.

S trochou zručnosti a trpělivosti máte za pár hodin levný zahradní domek, který opravdu vydrží.