Zahradní domky pro děti

Napsal | 28.4.2015

Asi každé malé dítě, které má možnost se volně pohybovat na zahradě, by si přálo svůj vlastní zahradní domek, kde by si mohlo hrát, scházet s kamarády a prostě a jednoduše trávit volný čas. My jsme se dnes rozhodli učinit první krok ke splnění tohoto dětského snu a to sice tím, že navnadíme Vás – rodiče.

Plastový zahradní domek od Mochtoys

Zahradní domek si můžete pořídit prakticky 2 způsoby. Buď si už hotový model koupit, nebo si domek pro děti vyrobit. Nejdříve se podíváme na již vyrobené modely. Jako absolutní jedničkou, co se do prodeje domků pro děti týče, je malý zahradní domek od Mochtoys. Koupit ho můžete a to už za cenu od 2 599 Kč. Je celý vyroben z odolného plastu, který vydrží i povětrnostní podmínky a UV záření. Rozměry jsou 120 cm x 120 cm x 133,5 cm. Bohužel, domek nemá podlahu, čili pokud ho umístíte na zahradu, bylo by dobré pod něj vložit třeba koberec, nebo dřevěnou desku.

Plast < dřevo?

Je ovšem jasné, že plastový domek toho zase tolik nevydrží a co si budeme povídat, dětem by se určitě líbil spíše dřevěný domek, který si v pozdějším věku mohou klidně „přebudovat“ na vlastní klubovnu, kde se budou scházet s kamarády.

Dřevěný zahradní domek pro děti svépomocí!

Pokud patříte mezi trochu zručné kutily, téměř 100% si zvládnete postavit zahradní domek pro děti svépomocí. Návod jak na to si pro Vás připravili autoři článků na portálu ceskykutil.cz. Pavel Zeman a Stanislav Knotek se pustili do stavby dřevěného domku a dopadlo to více než dobře. Podrobný pracovní postup, rozdělený do několika dílů. Ve zkratce k tomu budete potřebovat pouze základní nářadí, pár koleček betonu a nějaké to dřevo.

Pakliže se do stavby opravdu pustíte a nebudete si vědět rady, zanechte nám zprávu v komentářích a my se Vám pokusíme poradit.