Zahradní domek na nářadí levně – Koupit nebo si postavit?

Napsal | 21.3.2016

Znáte ten okamžik, kdy se Vám střádají různé věci ze zahrady, jako je nářadí nebo zahradní skládací nábytek nebo zbytky z výstaveb, ve Vaší zahradní chatce? Co takhle si pořídit zahradní domek na nářadí? My se ale budeme zabývat tím, jestli je lepší domek postavit vlastníma rukama či ho koupit. Pojďme se na to společně podívat.

Postavit si zahradní domek nebo ho koupit?

Budete se divit, ale tato otázka je kladena celkem často. Většinou se to týká peněz, kdy se kolikrát vyplatí vyrobit než koupit už hotové. Pokud je možnost poukázat na nějaký z příkladů koupě, je to kupříkladu právě z obchodu Baumax, kdy za již postavený zahradní domek zakoupíte za cca 40 000 – 70 000 Kč. V tu chvíli už možná začnete uvažovat, jestli si domek spíše postavit vlastníma rukama.

Stavění domku a na co si dávat pozor

Někomu se to možná nemusí zdát, ale i takové postavení obyčejného zahradního domku dá velkou práci, sebere hodně času a využití píle. S těmito faktory je nuné se před tvorbou smířit. Rozhodně tu hrají roli i peníze, za které nakoupíte potřebný materiál pro stavbu. Na co si ale dávat u stavění zahradního domku pozor?

Zahradní domek si nemůžete postavit jen tak, aniž byste navštíivili stavební úřad s žádosti o územní souhlas. Dokonce je potřeba i souhlas sousedů vedlejšího pozemku. Je tu ale výjimka, kdy stavební povolení není potřeba. To je zrovna v případě, kdy domek nepřesáhne 25 m2 a výšku 5 m.

Kde zahradní domek sehnat levně?

Jestliže se nakonec rozhodnete pro variantu koupě zahradního domku, dáme Vám nějaký typ pro výhodnější nákup. Kupříkladu na stránkách nejdomky.cz, Vám nabízí domek na nářadí jen za 8999 Kč, který má 1,4 m2 s výškou 160 cm. Jako další na výběr máte ze stránky zahradni-domky.hledejceny.cz, kde Máte k sehnání obyčejný zahradní domek na nářadí za pouhých 7 590 Kč.