Obrubníková vpusť – které jsou nejvhodnější?

Napsal | 24.12.2015

Může se stát cokoliv, může být více deštivé počasí, voda nemá ze silnic a parkovišť kam odtékat. Proto jsou tu obrubníkové vpustě. Povíme, o co přesně se jedná, a které vpusti by byly nejvhodnější. Samozřejmě informujeme, v jaké cenové relaci se tyto výrobky přibližně pohybují.

Obrubníkové vpusti

Jestliže se někde objeví tyto dvě slova, nenapadne skoro nikoho, jak by to mohlo být důležité. V případě hustých dešťů, záplav nebo jiné vodní náhodě, jsou obrubníkové vpusti velmi užitečné. Díky nim se na silnicích, chodnících či v autobusových zálivech nebude hromadit voda. Určitě nikdo nemá rád, když šlápne do obrovské louže tvořenou právě zálivem pro autobusy nebo na chodnících. Proto je samozřejmě důlžité vybrat tu pravou vpusť.

Doporučujeme vpusť značky ACO KerbDrain®

Dovolujeme si Vám představit ACO KerbDrain®. Jedná se o moderní a chytré provedení obrubníkové vpusti. Naleznete je na stránce aco.cz. Tento typ vpusti opravdu doporučujeme. Jsou velmi nenápadně, tudíš nebudou narušovat estetiku daného prostředí. Co se týče instalace, je také nenáročná. Není zapotřebí různých zvedacích mechanismů. Chytrá funkce spočívá v tom, že odvádí vodu po celé své délce linie a tím samozřejmě také vzniká zamezení vzniku kaluží. Tyto vpusti jsou v hodné právě pro autobusové zálivy, kruhové objezdy, okolí škol, ulice mosty, parkoviště a mnoho dalších. Vše je dokonalé díky inteligentnímu modulárnímu systému žlabů, které obsahují vpusti s kalovými koši, zešikmenými a středovými částmi. Využití je univerzální a rozhodně byste touto volbou nešlápli vedle. Za 1 m čtvereční zaplatíte přibližně 1 000 Kč.

Jiné druhy obrubníkových vpustí

Jako všechno, má teď mnoho podob a zhotovení pro lepší instalaci a funkčnost. A to platí i u vpustí. Kupříkladu na webové stránce poklopybds.cz, kde najdete obrubníkovou vpusť s výklopným víkem na pant. Jde o jednodušší výrobek, který je v menším provedení, ale i přesto také velice účinný. S tímto typem se můžete vejít, po finanční stránce přibližně tak do 7 000 Kč.

Dále doporučujeme stránku saint-gobain-pam.cz, pokud si žádáte další jiný typ. Tentokrát se vtokovými mřížemi a vysokou absorbcí přitékající vody.