Dnová síťka

Napsal | 8.8.2014

Kvalita požitku z koupání vždy závisí na několika faktorech – velikosti bazénu, teplotě vody a v neposlední řadě na čistotě bazénu. Co ale dělat, abyste svůj bazén udržovali stále čistý a bez nečistot, a přitom se vyvarovali použití chemie? Řešením jsou bazénové síťky.

Nečistoty v bazénu

Určitě to každý zná – v létě je to otravný hmyz, s podzimem všudypřítomné listí. Vyhazovat nečistoty rukou je sice v pořádku, nicméně s každým hmyzem a listem vyhazujete i množství vody – a právě proto jsou k dispozici síťky, které zachytávají skutečně jen hrubé částice a propouští zbylou vodu. To ale mluvíme o hladinových síťkách. Co ale dělat, když se nečistoty dostaly až na samotné dno bazénu?

Není síťka, jako síťka

V podstatě máme 2 možnosti – pořídit si podvodní dnový vysavač, nebo, značně levnější variantu, dnovou síťku. Dnové síťky jsou na rozdíl od hladinových sítěk osazeny mnohem delší sítí pro sběr nečistot – u hladinových je síť napnutá tak, aby se zlepšilo ovládání. U dnových se počítá s tím, že budete sbírat větší množství nečistot a tak je zde objemnější síťka, která zachytí prakticky všechno, co jí přijde do cesty (samozřejmě kromě vody). Nástavce jsou speciálně upravené tak, aby jejich konstrukce skutečně dosáhla až na samotné dno a vybrala i ty nejjemnější částice.

Cena

Co se týče cenové relace, nejedná se o nikterak drahé příslušenství – nejlevnější dnové síťky pořídíte již za cenu okolo stokoruny a dražší modely max. do 500 korun. Při výběru si pak dávejte pozor, zda-li kupujete set, nebo pouze nástavec. Některé eshopy totiž nabízejí pouze nástavce bez rukojeti, nebo teleskopické tyče. Ty se ale prodávají také za poměrně přijatelnou cenu – 4-metrové pořídíte již za 400 korun a ty nejdelší, až 9-metrové, za necelou tisícovku.

Jak můžete sami vidět, mechanické čistění bazénu není nikterak drahou záležitostí a pokud si uděláte denně 15 minut času a věnujete ho úklidu bazénu, nemusíte si ani pořizovat drahé pískové filtrace.