Bazénová síťka – Absolutní nutnost k bazénu

Napsal | 23.7.2014

To, že čistota bazénu jde ruku v ruce s teplotou vody, Vám opakujeme prakticky v každém letním článku. V dnešním článku to však musíme zdůraznit obzvláště, neboť tématem jsou bazénové síťky, kartáče – prostě prostředky k čištění bazénu.

Mechanika vítězí nad chemií

Asi nejvíce diskutované způsoby čištění – použít chemii, nebo spíše zintenzivnit mechanické čištění? Bojíme se, že ani mi Vám na tuto otázku nedokážeme odpovědět, nicméně alespoň Vám ukážeme prostředky, jaké můžete pro mechanické čištění používat.

Bazénové síťky, aneb jaké máme možnosti

Jako první jsme vybrali bazénové síťky, které dneska patří snad ke každému bazénu a jedná se de facto o nutnost. Bazénové síťky se dělí na 2 druhy – hladinové a dnové. Hladinové síťky mají síť napnutou, aby se zlepšila manipulace. Vybírají se s ní nečistoty na hladině, jak už název napovídá, jako je hmyz, listí, apod. Naopak dnové síťky mají síť podstatně prodlouženou, aby se zde zachytávali všechny nečistoty ze dna a vnitřku bazénu. Oba typy sítěk se prodávají (většinou) zvlášť, bez teleskopické tyče. Ta samotná stojí zhruba 400 korun, samotné síťky pak obojí kolem 200 korun. Čili se nejedná o nikterak drahou záležitost.

Další příslušenství

K síťkám pak můžete dokoupit ještě další příslušenství a můžete využít i teleskopické tyče, na kterou můžete upevnit třeba praktický kartáč. Prodávají se ve své podstatě 2 druhy – malý (25cm) a velký (45cm). S jejich pomocí pak můžete odstraňovat nánosy případných řas, či klasického znečištění stěn bazénu. Cena většího činí necelou stovku, menší je pak za 70kč.

Rovněž, pro rohové bazény, se prodává rohový kartáč, který má speciální kulatý tvar a prodloužené štětiny, aby se dostal skutečně všude. Jeho cena je 120 korun. No a jako poslední pak můžeme doporučit houbičku s rukojetí na čištění bazénové folie. Ta stojí asi 85 korun a je velmi vítaným pomocníkem v boji s nečistotami.

Jak sami vidíte, co se týče mechanického čištění, máte k dispozici doslova arzenál zbraní a co víc – ceny jsou velice nízké. V příštím díle se podíváme na chemické čištění.