Zatravňovací plastové rohože

Napsal | 12.10.2014

Máte v okolí domu zahradu, jež potřebujete na některých místech zpevnit? Chcete si vytvořit parkovací místo bez nutnosti platit daň za zastavěnou plochu? Pokud jste aspoň na některou z těchto otázek odpověděli kladně, máme dnes pro Vás řešení, které je v ČR naprostou novinkou. Jedná se o plastové zatravňovací rohože a na jejich možnosti použití jsme se dnes rozhodli zaměřit.

Jak vlastně funguje zatravňovací rohož?

Zatravňovací plastové rohože se už nějaký čas úspěšně používají v mnoha zemích po celém světě. A o čem je vlastně všechen ten povyk? Jednoduše se jedná o speciálně tvarované plastové rohože, které se položí na travnaté místo, které chcete zpevnit a pak už jen několik týdnů čekáte, než tráva rohoží plně proroste. Pak už jen stačí dané místo posekat a pevná travnatá plocha je na světě.

Instalace obyčejné rohože

Co se týče instalace, vše je opravdu jednoduché – rohož položíte na čerstvě posekanou plochu a na několika místech přitlučete k zemi kovovými U spojkami. Dané místo by pak mělo po několik týdnů (v době plné vegetace asi 2 týdny, na podzim a brzo z jara o něco déle) zůstat nevyužívané a nemělo by se jakkoliv zatěžovat. Po určité době se vytvoří pevná plocha a rohož se v podstatě v trávě ztratí a nebude příliš viditelná.

Parkovací rohož můžete hned zatížit

Instalace parkovacích zatravňovacích rohoží je pak úplně stejná s tím rozdílem, že zde můžete již rohož lehce zatížit po několika dnech aplikace. Parkovat na ní ale smíte samozřejmě až po úplném prorostu trávou.

Kde a za kolik je můžu pořídit?

A kolik takové rohože stojí a kde je pořídit? Originální kusy této rohože se označují GrassProtecta a TurfProtecta. Prodávají se v rolích na internetových e-shopech, či třeba v síti obchodů Hornbach. Využití je natolik široké, že se určitě najdou místa, kam se umístit GrassProtecta vyplatí.