Zahradní slunečníky s boční nohou

Napsal | 18.5.2015

Léto se už nezadržitelně blíží a sluníčko nás už teď bombarduje slunečními paprsky, které mnohdy trhají i teplotní rekordy. Právě to může být pro Vás podnětem pro koupi zahradního slunečníku – a abyste při koupi neprohloupili, rozhodli jsme se dnes zaměřit právě na nabídku zahradních slunečníků s boční nohou. Jak se pohybují ceny slunečníků a vydrží i poryvy větru?

Lidovka s názvem Lanzarote

Jako první jsme se podívali na jeden z nejprodávanějších modelů na českém trhu – slunečník s boční nohou Lanzarote. Jedná se o 2,5 metru vysoký model s rozkládacím slunečníkem z polyesteru. Ten má průměr 3,5 metru a obsáhne tak opravdu velkou plochu, pod kterou se schová 2-3 lidi. Slunečník je nepromokavý a drží ho ocelová konstrukce. Bohužel ale chybí kvalitní kotvení, na které si stěžovali i zákazníci – slunečník se i při menším větru kýve a hrozí jeho převrácení. Za cenu 2190 korun ale potěší.

Slunečník pro náročné

Pakliže jste ochotni si připlatit za kvalitní slunečník s certifikací TUV, možná Vás zaujme slunečník od společnosti Sun Garden. Jedná se o špičkový vrcholový model s hliníkovou konstrukcí. Podobně jako jeho konkurent má průměr slunečníku 3,5m a celkovou výšku jen nepatrně vyšší – 2,9m. Samozřejmostí je opět možnost slunečník natáčet, otáčet a celkově přizpůsobit každému na míru. Součástí balení je pak i podstavec na naplnění vodou, či pískem, po jehož naplnění by měl celý slunečník držet na místě vlivem až 150kg závaží. Cena činí 9990 korun, což už je opravdu hodně.

Osaďte si levný slunečník podstavcem

Pokud nechcete za slunečník tolik utrácet, možná byste měli jen zvážit dokoupení pořádného podstavce. Ty mají často univerzální rozměry a dají se použít prakticky kdekoliv. Po naplnění by měli slunečník spolehlivě držet při zemi a ani středně velký vítr by je neměl odnést. Otázkou je pak konstrukce slunečníku – při silnějším větru totiž hrozí zpřehybání a zpřelámání některých částí, podobně jako u deštníku.