Solární ohřev bazénu Manfild

Napsal | 22.6.2015

Letní sezóna se už kvapem blíží a s ní samozřejmě i pár měsíců teplé vody, válení u bazénu a opalování. Bohužel, jak už to tak bývá, počasí si s námi někdy hraje i přes naše dlouhodobé plány a ani letos nemáme jistotu, že budou teploty skutečně vysoké, či celý měsíc prázdnin neproprší. Z tohoto důvodu jsme se zaměřili dnes na tajnou zbraň všech majitelů bazénů – solární ohřev od Mountfieldu.

Výhody a nevýhody

Solární ohřev má hned několik výhod – čerpá sluneční energii, čili odpadají jakékoliv nároky na elektrickou energii a ohřev vody s ní spojený, dále mají solární panely poměrně dlouhou životnost a hlavně dokáží vodu ohřát až o 6°C, což už je citelný rozdíl.

Nevýhodou pak může být nutnost vymezeného prostoru. Přeci jenom solární panely nejsou zrovna malé, a pokud chcete mít ohřev opravdu efektivní, bude jich zapotřebí hned několik. Dále jste odkázáni čistě na sluneční záření a v neposlední řadě může být nevýhodou i vyšší cena.

Základ za méně než 2 tisíce

Mountfield nabízí celou řadu solárních desek.  Základem je deska o rozměru 1,8 m2, která Vás v akci vyjde na 1 680 korun. Jedna taková deska je schopna efektivně ohřát bazén do rozměru asi 15 kubíků vody. Pokud tedy máte větší bazén, je dobré si koupit desky alespoň 2-3. Omezeni jste zde skutečně jen rozpočtem a prostorem u bazénu.

Výhodný set pro všechny bazény

Možné je si zakoupit přímo set s příslušenstvím o celkové ohřevné ploše 5,4 m2, což už stačí na většinu domácích bazénů. Tento set Vás vyjde na 4 660 korun.

Pozor na vedlejší náklady

Zapomenout byste ale neměli i na fakt, že k ohřevu budete potřebovat čerpadlo a filtraci, jež Vás může vyjít na dalších 10 000 korun i více. Solární ohřev tak rozhodně není nejlevnější, nicméně pokud jste ochotni si připlatit za teplou vodu, Mountfield Vám dokáže nabídnout adekvátní řešení.