Nejlevnější benzinové sekačky s pojezdem

Napsal | 22.6.2015

Letošní počasí je jako na houpačce a střídající se vysoké teploty s přívalovými dešti dávají ideální podmínky pro růst trávy, která na mnoha místech vyrostla do takových rozměrů a takovým tempem, že ji ani samotná města nedokážou rychle likvidovat. Pokud patříte k těm šťastnějším a máte dům se zahradou, máme dnes článek právě pro Vás, neboť se zaměříme na nejlevnější benzínové sekačky s pojezdem na trhu.

Nejlevnější sekačky?

Nejlevnější benzínové sekačky s pojezdem se dají pořídit už za cenu kolem 4 500 korun, ale hned na úvod bychom si měli ujasnit, že se rozhodně nebude jednat o bůhví jak spolehlivý a výkonný model. Pakliže máte alespoň 500 m2 velkou zahradu, pravděpodobně Vám sekačky z těchto cenových relací vydrží jen pár sezón. Jestliže disponujete navíc nerovnou zahradou ve svahu, je jen otázkou času, než odejde třeba nůž, nebo hřídel.

Klasika od Riwall

My jsme jako první vybrali model Riwall PRO RPM 4220. Jedná se o multifunkční benzínovou sekačku s výkonem motoru 1,5 kW. Objem koše činí příjemných 42 litrů a jedná se o plastový koš (větší životnost oproti látkovým). Šířka záběru činí 42cm, čili se hodí spíše na malé zahrady a předzahrádky. Jeho cena začíná na 4 699 korunách.

Osvědčený HECHT

Jako druhý jsme vybrali poměrně vychvalovaný model HECHT 541 SX. Opět se jedná o benzínovou sekačku s výkonem motoru 2,6 kW. Objem koše činí 40 litrů avšak bohužel se jedná o látkové provedení. Šířka záběru pak činí pouze necelých 41cm a hodí se tak zejména na malé zahrady. Cena začíná na 4 799 korunách.

Alternativy

Jako alternativu bychom mohli uvést ještě modely FIELDMANN FZR 4615 B, nebo Einhell BG-PM 46 S-SE. Všechny tyto modely se dají sehnat pod cenu 5 500 korun, avšak pokud to myslíte se sečením zahrady aspoň trochu vážně, věřte, že se vyplatí zainvestovat. Skutečně dobré modely se dají pořídit i pod 10 000 korun.