Plovák na chlorové tablety

Napsal | 23.7.2014

I v dnešním článku se zaměříme na bazény a příslušenství, jež je s bazény neodmyslitelně spjaté. V minulém díle jsme Vám ukázali bazénovou chemii a hned několikrát zdůrazňovali, abyste četli instrukce k dávkování. Pokud jste tak opravdu učinili, zřejmě teď hledáte tzv. plovák na chlorové tablety – a právě o nich bude dnešní článek.

Jak vlastně plovák funguje?

Plováky jsou ve své podstatě jakési dávkovače. Jsou tvořeny povětšinou z plastu, aby byly lehké a mohly plavat na hladině (aneb proč se nepoužívá třeba nerezový kov apod.). Ve svém nitru mají díru, kam se ukládá právě chlorová tableta. Ta se postupně rozpouští, neboť ze spodní strany plováku proudí voda, která tabletu omývá a uvolňuje rovnoměrně po celém bazénu chlor.

Jak už asi správně tušíte, plováků na chlorové tablety je opravdu nepřeberné množství. Většinou se liší velikosti vnitřního otvoru (na malé a na velké tablety), či různým dalším příslušenstvím, jako jsou vestavěné teploměry, světla apod.

Nejprodávanější modely

Asi nejprodávanějším modelem je velký plovák na chlorové tablety, který prodává server bazenyshop.cz. Tento plovák je navíc v současné době ve slevě 30%, čili ho můžete koupit už za 116 korun. Je vhodný pro 200g tablety a je osazen regulační mřížkou pro regulaci rozpouštění chlorových tablet. Tento plovák jsme měli možnost i osobně vyzkoušet a jedná se o poměrně bytelný model, který v dané cenové kategorii nemá moc velkou konkurenci.

Dalším modelem je plovák na chlorové tablety s vestavěným teploměrem. Tento model vyrábí firma Bestway. Je určen rovněž pro velké 200g chlorové tablety a vyrábí se v několika barevných provedeních. Jeho cena je činí lehce pod 200 korun a je rovněž opatřen regulační mřížkou. Celkové zpracování nicméně působí méně bytelně, než u předchozího modelu, proto necháme výběr zcela na Vás.

Jak už jsme zmínili několik řádků výše, výběr je skutečně široký a ve své podstatě nejvíce záleží na velikosti vnitřního prostoru.