Nafukovací bazén s kartušovou filtrací – výprodej

Napsal | 13.8.2014

Vítejte u dalšího článku z cyklu o výrobcích k využití na zahradě, v domácnosti či volném čase. Bazénem jistě oplývá každý, kdo má alespoň menší zahradu, na které rád pracuje v horkých letních dnech. Není lepším osvěžením, než se opláchnout ve vlastním bazéně. V následujících řádcích se o jednom takovém budeme podrobněji bavit – jedná se o nafukovací bazén s kartušovou filtrací.

Nafukovací bazén – základ správné zahrady

Jedním s poznávacích znaků vybavené zahrady je jistě právě již zmíněný bazén. Ten ale není pouze otázkou toho, kolik volného času strávíte uvnitř něj. Je také otázkou toho, jak pečlivě se o něj budete starat. Právě k tomu, aby měl Váš bazén vyšší životnost a zároveň byl použitelným, je potřeba mimo jiné i správné filtrační zařízení.

Předpokládejme, že oplýváte menším bazénem, kam se chodíte občas zchladit. I přesto se v něm však usazují různé nečistoty, kterým může zabránit právě filtrace. K menším bazénům je nejvhodnější již avizovaná kartušová filtrace. S ní se Vám již nestane, že na vodě bude nepříjemný povlak z nečistot a budete se v něm moci vykoupat, kdy si jen zamanete a kdy se Vám zachce.

Kartušová filtrace

Čím je kartušová filtrace lepší, než třeba písková? Jedná se o to, že písková se vyplatí lépe na větší bazény. Kartušová je primárně určena na menší velikosti tohoto výrobku. Bazén pro tento přístroj by měl mít rozlohu maximálně 15 metrů krychlových – to je optimální velikost pro to, aby mohla filtrace efektivně a bez potíží fungovat. Například taková filtrace ze specializovaného obchodu Bazenobchod.cz má rychlost filtrace 2 metry krychlové za hodinu, což odpovídá příkonu, kterým oplývá, což je 60 W – to dělá kartušovou filtraci optimální právě pro menší bazény.

Věříme, že s informacemi ohledně nafukovacího bazénu s kartušovou filtrací jste spokojeni a nyní již jistě víte, jak se dá skvěle využít. Pokud Vám napadají nějaké připomínky či máte samotné zkušenosti, svěřte se do komentářů pod článkem.