Plechová střešní krytina výprodej

Napsal | 4.10.2014

Pevná a nepromokavá střecha nad hlavou je základem každého spokojeného bydlení. Kdo už ale někdy stavěl, či rekonstruoval střechu z pravých pálených tašek, určitě ví, jak drahé a těžké ve skutečnosti jsou. I proto jsme se dnes rozhodli zaměřit na plechovou střešní krytinu, která může být dobrým řešením pro menší stavby.

Výhody a nevýhody plechu

Plechová střešní krytina je oproti páleným taškám o dost levnější (v základu ceny od 120 korun za metr čtvereční). Často se prodává i s designem imitace pravých tašek, což dodá stavbě aspoň vzdálený nádech klasické střechy. Jako plus bychom mohli ještě zmínit snadnou manipulaci a montáž. Naopak nevýhody jsou koroze, menší životnost oproti taškám, menší tepelné vlastnosti a v neposlední řadě také nosnost (v zimě pozor na sníh!). Pokud ale stavíte třeba kůlnu, či oddělenou garáž a nedisponujete dostatečně velkým rozpočtem, může být plech dobrou volbou.

Proč nakupovat za draho?

V současné době probíhá po celé republice rozsáhlý výprodej střešních krytin z plechu, které si může dovolit prostě každý. Ku příkladu portál eStřechy.cz nabízí slevy od 20% na většinu výrobků. Střešní krytina Regamet Maxima se zde prodává hned v několika barevných kombinacích s lesklým povrchem. Rovněž nechybí imitace klasických tašek. Cena po slevě činí 152 korun za metr čtvereční.

Rozsáhlý výprodej na krytiny-strechy.cz

Dalším prodejcem, který vyprazdňuje sklady, je portál krytiny-strechy.cz. V akci je třeba modelová sada Grande Plus, která je z velice dobrého materiálu, s designem pravých tašek a cenou již od 165 korun za metr čtvereční. Samozřejmostí jsou pak slevy při odběru větších množství tašek.

Mimo plechových tašek zde najdete rovněž tašky ocelové, které jsou zhruba o stokorunu na metr dražší, nicméně poskytují lepší odolnost proti korozi, větší nosnost a obecně i kvalitu. Jako příklad bychom mohli zmínit model Steeler za cenu od 300 korun za metr čtvereční.

Stačí jen hledat…

Pro nalezení nejvhodnějších slev, akcí a výprodejů ve Vašem okolí doporučujeme pravidelně hledat na internetu, či na portálu Heureka.cz. Můžete tak ušetřit i několik tisíc korun z celkové stavby.