Bazénové schůdky – nejčastější rozměry 76, 91, 107, 122 cm

Napsal | 23.7.2014

Po dlouhém váhání jste si konečně koupili svůj první bazén. Doma jste našli vhodné místo, nafoukli bazén a po několika hodinách plnění vodou jste se rozhodli si dopřát první koupání – ale jak se do bazénu dostat? Pokud jste si i Vy řekli tuto větu zmaru, nezoufejte, neboť dnešní článek Vám poradí, kde koupit bazénové schůdky těch nejtypičtějších rozměrů, jaké můžete koupit.

Jednotlivé rozměry

Nejmenšími, sériově vyráběnými schůdky, jsou schůdky k nadzemním bazénům s výškou bazénové stěny 0,76m. Portál bazenyshop.cz nabízí model od Bestway, jež je tvořen 2 nášlapy a stojí 899 korun. Tento model pak není vhodný do bazénů se slanou vodou.

91 cm

Rozměr 0,91m už nabízí mnohem větší výběr – klasické schůdky od Bestway koupíte za necelou tisícovku, nicméně k dispozici jsou i bezpečnostní modely, jako jsou schůdky od Intexu za 1890 korun. Ty mají tělo z kovu, nicméně stupínky jsou ze snadno demontovatelného plastu a zabráníte tím tak nežádoucímu vniknutí dítěte do bazénu. Oba zmiňované modely nejsou vhodné do bazénu se slanou vodou.

107 cm

Velikostní řada 1,07m opět nabízí klasické plastové schůdky od Bestway za 1190 korun.  K dispozici je i stejný model bezpečnostních schůdků, jež jsme zmiňovali u rozměru 0,91m, který je kompatibilní i s rozměrem 1,07.

122

Velikostní řada 1,22 je jedna z největších, co se sériově vyrábí. Zde už Bestway končí schůdky za 1390 korun a štafetu přebírají kovové bezpečnostní schůdky od Intex. V tomto rozměru stojí 2340 korun, což už je celkem na peněžence znát, nicméně co bychom neudělali pro bezpečí našich dětí.

Větší rozměry jsou netypické

Následně bychom mohli ještě pokračovat dalšími rozměry 1,34 a 1,42, nicméně tyto rozměry jsou značně nadstandardní a i u prodejců jsou většinou dostupné až na požádání. Cenově se pak hýbou od 3500 do 5-6 tisíc korun. Možné je si připlatit i za modely vhodné do slané vody, pokud ji samozřejmě doma máte.