Jak zastřešit kulatý bazén?

Napsal | 8.11.2015

Zakoupili či jste si vyrobili bázen do kruhového tvaru, ale nevíte si rady se zastřešením? V dnešním článku si povíme, jak si s tímto problémem hravě poradit. V jaké cenové relaci se budete pohybovat a co za materiál použijete.

Snadný výběr kulatého zastřešení

Zjistili jste, že po usazení kruhového bazénu nakonec nevíte, jak ho zabezpečit před nevhodným počasím či hmyzem? Nejedná se o žádnou vědu. Zastřešení pro tento druh, je už velmi zmodernizované. Máte na výběr z mnoha materiálů, kupříkladu polykarbonátové desky, které se Vám nabízí i v několika barvách nebo vzorcích. Na trhu najdete i foliové zastřešení, nafukovací kryty a posuvná foliová zastřešení. V dalších řádcích Vám prozradíme, jak některé tyto druhy zastřešení fungují.

Funkce

Pokud máte své představy, jak zastřešení funguje, třeba Vaše myšlenky převedeme na omyl. Nejenže Vám zpříjemní chladné dny, ale sezónu koupání si můžete posunout klidně až do listopadu. Teplota v bazénu je náhle až o 10 stupňů vyšší. Jedním typem krytí, o kterém se budeme bavit, je zastřešení s kovovou posuvnou konsktrukcí. Její systém spočívá v půlkruzích a posuvných lištách, které umožní s pokrytím manipulovat a bazén pak připomíná jakousi kopuli. Dají se integorvat i pantové dveře. Naleznete je na stránkách – dlouheleto.cz, alupo.cz a voeroka.cz. Další možností je nafukovací kryt. Jedná se o snažší manipulaci a né tak o finanční náročnost. Jde o plachtu z nepropustné fólie. Musí být plně nafouknutá a ukotvená tak, aby odolávala všemu po celý rok. Nevýhodou je však to, že se pod fólií nedá koupat. Ceny bývají spojeny s kvalitou materiálu, tak jako všude. A proto se ceny pohybují klidně až do 200 000 Kč. Nebojte se, klasické zastřešení Vás může vyjít „jen“ na 2 000Kč.

Výhody zastřešení

K závěru jsme si pro Vás připravili některé z výhod zatřešení Vašeho bazénu. Rozhodně zvyšuje bezpečí co se týče dětí. Pokud se Vaše malé ratolesti ochomítají někde okolo hlubšího bazénu, i obyčejné zastřešení může předejít smutné příhodě. Sníží se i různé výdaje na údržbu, tím pádem se vyplatí do pokrytí investovat. Jak už jsme se zmínili, teplota v bazénu i za stálého větru a nočních mrazíků zůstává stále vysoká.

Věříme, že Vás článek o tom, jak zastřešit kulatý bazén, zaujal a podal dostatečně potřebné informace, které později můžete využít. Jestliže máte k tomu tématu co říct, napiště to dolů do komentářů.