IKEA.cz hlavní stránka

Napsal | 4.3.2015

Nábytek, jedna z mála komodit, která vzdoruje všem finančním krizím, se prodává opravdu neustále. A kde by byl nábytkářský průmysl, nebýt švédského gigantu IKEA. Ten svými originálními názvy a bezkonkurenční nabídkou brázdí evropský, americký i asijský trh. Dnes jsme se rozhodli pozastavit nad jeho internetovými stránkami, které kupodivu nejsou zas až tolik v povědomí, alespoň co se českých zákazníků týče.

Zdánlivě česká doména?

Nejdříve začneme doménou. Ikea.cz Vás sice přesměruje na hlavní českou stránku obchodu, nicméně funguje hybridně pod doménou ikea.com. Toto uvádíme pouze jako zajímavost – funkčnosti webu to nijak nebrání a i pokud do prohlížeče napíšete „ikea.cz“, dostanete se tam, kam potřebujete. Hlavní je ale asi obsah tohoto portálu.

Výčet výrobků je jádrem stránek

Už na hlavní stránce naleznete modrý pás v záhlaví stránky, kde najdete odkazy na jednotlivé kategorie výrobků. Obývací pokoje, koupelny, ložnice atd. Zobrazit si můžete nechat i všechny výrobky, nebo pouze novinky (pakliže hledáte něco z nových serií). U každého výrobku najdete cenu, přehledný popis výrobku i návod na montáž. Vše si pak můžete přidat do nákupního seznamu, který je dostupný po registraci na zmíněné stránky.

Dostupnost výrobku na prodejně

Velmi užitečným nástrojem na Ikea.cz je i možnost si ověřit, zdali je daný výrobek dostupný na jedné z prodejen (Praha Černý Most a Zličín, Ostrava, nebo Brno). To můžete provést v pravém sloupci vedle výrobku, kde si vyberete pobočku a stisknete „Ok“. Nejenže Vám systém zobrazí, jestli je zboží na skladě, ale ukáže Vám i počet kusů.

Katalog IKEA 2015

V neposlední řadě si můžete na hlavní stránce ikea.cz rozkliknout i hlavní katalog IKEA 2015, který si můžete přečíst jak online pomocí Vašeho prohlížeče, tak i stáhnout do mobilu, tabletu, nebo na PC. Pokud dáváte přednost tištěné verzi, není nic snazšího, než si tištěný katalog vyzvednout na některé z poboček, které jsme zmínili výše.

Na závěr ještě dodáme, že IKEA nabízí i služby, jako je montáž, měření, nebo doprava – více si o nich můžete přečíst opět na hlavní stránce ikea.cz.