Bazénové vysavače v akci

Napsal | 23.7.2014

Čistota vody je alfou i omegou dobrého požitku z koupání. Výrobci a prodejci bazénového příslušenství si to moc dobře uvědomují a nabízejí ve svém sortimentu opravdu nepřeberné množství čističů – od pískových filtrací, přes jednoduché síťky, až po složité vysavače a chemii. My jsme se v dnešním článku rozhodli zaměřit na bazénové vysavače, a jelikož vám už teď můžeme prozradit, že se nejedná o zrovna dvakrát levnou záležitost, ukážeme Vám některé modely, které jsou v současné době v akci.

3 druhy vysavačů

V základu se vysavače dělí na ruční, poloautomatické a automatické. Ruční vysavače se napojí na pískovou filtraci a následně díky teleskopické tyči a speciálnímu nástavci přejíždíte dno a stěny bazénu, abyste vysáli všechny nečistoty. V akci nabízí shop bazenyshop.cz třeba model TRIANGL, jež stojí po slevě 30% jen 158 korun. Nabídne dlouhé štětiny a vhodný tvar pro všechny zákoutí bazénu.

Poloautomatické vysavače, zlatá střední cesta

Poloautomatické vysavače jsou již o dost dražší a opět se napojují na pískovou filtraci. Tlak vody rozkmitá hubici ke krouživému pohybu a vysavač se tak do jisté míry sám pohybuje po dně a sbírá nečistoty. Jako příklad poslouží model BS Line Comfort, jež po slevě 20% stojí 2552 korun. Nabídne třeba 10m propojovací hadici, či regulátor tlaku pro optimální sací výkon.

Automatické vysavače, nejmodernější technologie

Jako poslední bychom rádi zmínili automatické vysavače, jež jsou, možná i trochu logicky, nejdražší skupinou bazénových vysavačů. Jedná se o nejmodernější stroje, které se pohybují po dně bazénu zcela automaticky. Tato kategorie vysavačů zažívá v současné době boom a na trhu je skutečně velké množství modelů s různými nastaveními apod. Většina z nich je určena i na stěny – ano, vysavač vyčistí i stěny až do úrovně hladiny. Jako příklad poslouží model Speedcleaner RX 5, jež za cenu 19 500 korun představuje nejnižší cenovou kategorii automatických vysavačů.

Jak můžete sami vidět, je opravdu z čeho vybírat. Před koupí drahých automatických a poloautomatických vysavačů ale doporučujeme konzultaci s odborníky.