Baufix barevný lak

Napsal | 7.10.2014

Letní sezona už sice nezadržitelně končí, nicméně z dílen a garáží se stále ozývají zvuky práce a snahy budovat a renovovat. V dnešním článku jsme se rozhodli pomoci všem, kteří zrovna lakují, či natírají různé povrchy, jako je dřevo, kov apod. Naším tématem jsou dnes barevné laky Baufix.

Co je vlastně Baufix zač?

Baufix vtrhl na náš trh poměrně nedávno a mnoho uživatelů s ním ještě nemá takové zkušenosti. Co se týče konkrétně laků, hodně uživatelů dosud upřednostňuje ověřené značky, jako je Luxol atd. Baufix pochází z Německa a není u nás k dostání v každém obchodě, nicméně máme zprávy, že za jeho importem stojí obchodní řetězec Lidl, jež jej prodává velice levně (400ml za 70kč). Některé kutily tato cena navnadí, jiné zase naopak odpudí s tím, že se jedná o levnou náhražku.

Zkušenosti uživatelů

Kdo ale baufix vyzkoušel, většinou neprohloupil. Na materiálech drží velmi dobře a uživatelé ho vyzkoušeli třeba na balzu, laminát, i epp. Lak je poměrně hojně využívaný i ve spreji, což využijí zejména modeláři. Povrch je pak velice lesklý, jak můžeme znát ze syntetických barev, nicméně velmi odolný a dokonce nerozežírá ostatní, dříve nanesené odstíny. Některým uživatelům pouze vadí doba schnutí, která přesahuje několik dní, nicméně po zaschnutí lak drží velmi dobře.

Baufix vs dřevo vs ředidlo

Na dřevo se doporučuje udělat spíše více vrstev a každou nechat řádně proschnout. Vytvoří se tak velmi tvrdá, ale zároveň lesklá a ochranná vrstva. Obecně je pak menší problém, pokud sprej stříkáte v interiéru, protože barva je, dle zkušeností uživatelů, absolutně všude a není zrovna lehké jej dostat pryč. Řešením může být vhodné ředidlo, o kterém ale dosud nemáme informace. Doporučujeme zajít i s nádobou do některého z DIY obchodů (třeba Obi…) a nechat si poradit. Zaměstnanci by na základě složení laku měli být schopni Vám dát odpovídající ředidlo.