Ručně vyrobené květináče na bylinky

Napsal | 4.10.2014

Podzim se v České Republice nezadržitelně hlásí o slovo a zahrádkáři mají plné ruce práce s přesazováním kytek a bylinek do vnitřních prostor svých domovů. Pokud jste se právě vrátili z nějakého DIY obchodu s igelitkou plnou plastových černých květináčů, máme dnes článek přesně pro Vás, neboť Vám ukážeme, že na trhu lze sehnat mnohem víc, než jen obyčejné květináče.

Originalitě se meze nekladou

Základem dobrých a originálních květináčů musí být rozhodně ruční výroba. A vůbec nezáleží na tom, zdali je květináč z plastu, dřeva, skla, či proutí. Originalitě se meze nekladou. Nejčastější variantou jsou asi keramické, ručně vyráběné květináče. Ty vznikají často i v malých lokálních dílnách, kde se na nich „vyřádí“ ruce šikovných keramiků. Samozřejmostí je pak barevné zdobení nejrůznějších druhů, ze kterých si vybere snad každý. Navíc máte záruku, že jsou tyto květináče naprosto originální.

Pěstujte vlastní bylinky

Pakliže Vám nejde tolik o originalitu, jako spíš o kvalitu, je možné zakoupit ručně vyráběné květináče i v obchodě. Například portál Vetroshop.cz nabídne poměrně zajímavou nabídku květináčů na bylinky. Nejčastěji se v nich pěstují základní bylinky (koření, chcete-li), jako je pažitka, bazalka, petržel, máta, či třeba rozmarýn. S pomocí živých rostlin dostanete do své kuchyně nejen kus přírody a života, ale také obohatíte své pokrmy o čerstvé plodiny.

Pestrá nabídka

Co se týče ceny, ručně vyráběné květináče jsou samozřejmě o něco dražší, než ty strojově produkované. Například 3-dílná sada keramických zdobených květináčů na bylinky z již zmíněného portálu Vás vyjde na 500 korun. Je ale možné zakoupit i lepší a větší, jejichž cena se pohybuje i kolem tisíce korun. Nicméně pokud si zařizujete novou kuchyň, či jen chcete vdechnout Vašemu domovu kus moderna a kvality, určitě se vyvarujte klasických černých květináčů za pár korun. Lehce se zlomí, jsou v prakticky na jedno použití a o jejich estetické stránce ani nemluvě. Pokud Vás ručně vyráběné květináče zaujaly, vyzkoušejte portál Heureka.cz, který Vám pomůže s výběrem.