Anglické muškáty – pěstování

Napsal | 29.4.2014

Zahrada je krásným místem, které je pro mnohé z nás synonymem pro relaxaci či užívání si estetického požitku z prostředí, které jsme si sami vytvořili a tak jsme o to spokojenější. Někdy se ale stane, že Vám Vaše sbírka úžasných barevných květin zkrátka a prostě nestačí nebo ji chcete oživit. Může se Vám klidně zdát, že zahradě něco chybí; netušíte co, ale pocit je právě takový.

Zasaďte si Pelargonie nebo-li Muškáty

Je možné, že je to právě anglický muškát (pelargonium grandiflorum), velice reprezentativní květina, která povznese zahradu znovu o další úroveň výše i přesto, že se jedná o typicky pokojovou květinu, která se upotřebí na balkóně, v pokojích různě po bytě či domě. Jejich červené květy mohou být stěžejním symbolem Vaší krásné zahrady a zahrádkářští sousedé Vám budou moci jen závidět.

Pěstování je jednoduché

Anglické muškáty potřebují teplo, ale nesmí se to s ním přehánět. Když je teplo až příliš, květy muškátu se promění ve vybledlé a žluté zklamání. Proto je nutné si dávat pozor na tepelné, klimatické podmínky, kterým je vystavujeme. V zimních měsících by mělo ve skleníku zavládat poměrně teplé klima, což je kolem deseti stupňů Celsia – to je pro muškáty v zimě ideální.

Citlivost

Citlivé jsou především na prudké sluneční záření, které jim vůbec nesvědčí a také na nouzi o místo, kde by mohli růst a vyjímat se. Pokud mají málo místa, jejich kořeny neporostou tak, jak mají, a květina zežloutne.

Zalévání

Zalévání v letních měsících by mělo probíhat dostatečně pravidelně, hlavně pokud je právě období sucha a mohlo by hrozit a následné uschnutí květin, avšak určité dávky by měli být přiměřené, abychom květinu neutopili anebo naopak nenechali nasuchu.

Pěstování v nádobě

Pěstování v nádobě je skvělou volbou pro počátek růstu této krásné květiny, pokud se jedná o velkokvětý typ – jejich zasetí na zahradě není nejlepší volbou, mohlo by to být zcela zbytečné úsilí.

Po vypěstování této květiny Vás čeká pocit z dobře vykonané práce, kdy se můžete kochat jedinečným výsledkem v podobě krásné květiny, která se neztratí jak v obývacích prostorech, tak i venku.