Zimní truhlíky do oken

Napsal | 25.10.2015

Chladné vlezlé počasí, už jistě přichází. Zanedlouho tu bude zima. I v tomto ročním období je možné si zkrášlit své prostředí. Proto se dnes v našem článku zaměříme na truhlíky, které budou zdobit vaše okno a to i v zimě.

Jaké zvolit rostliny?

Vzhledem k tomu, že na trhu se pohybuje mnoho různých druhů těchto okrasných či běžných truhlíků, máte z většiny na výber. Ale měli byste se spíše řídit tím, jaké rostliny ke vsazení do truhlíku zvolíte. V zimě každá květina přeci nevydrží, jenže Vy si přejete mít vkusnou dekoraci. Jste zvyklí na své běžné „balkónovky“, ale u těch máte mizivou možnost, že Vám přes zimní období přežijí. To například jalovec či ozdobný břečťan, zimu přečkají. Vypadají na oknech opravdu skvěle. Pokud si chcete udělat procházku přírodou, můžete využít i chvojí, listy či suché plody. Dále skalničky, jež podrhnou svou elegantní strukturou Váš balkón a okno.

Různé typy zimních truhlíků

Jako nejvhodnější investicí do truhlíků, je se systémem samozavlažování. Máte bezproblémový přehled o hladině vody a voda se dolévá jednoduše do spodní zavlažovací misky. Tradičnějším truhlíkem pro okrasu, je pletený. Potřebujete ho něčím vyplnit, aby voda neprotékala srkz. Postup je velice snadný. Vložíte do něj obyčejný plastový truhlík, který Vám zajistí, aby ani kapka vody nepřišla nazmar. Nepujde samozřejmě ani vidět, že v něm jiný další truhlík skrýváte.

Ozdoby květin

Jestliže Vám přijde, že květiny v truhlíku jsou takové chudé, bez šmrncu a neladí s obdobím, či nelahodí Vašemu vkusu, neváhejte a pořiďte si různé ozdobičky. Na trhu jich je nespočet. Zapojit můžete i svou fantazii. Pokud nemáte čas něco vyrábět, zajděte na webové stránky či kamenných obchodů, jako je – Mobelix, Baumax a běžné obchodní řetězce, jako je Globus nebo Tesco. Tam Vám mohou nabídnout různé umělé šišky či pentle. Dokonce i světýlka, která se ale spíše hodí do interiérního truhlíku. Rozhodně Vás neošidí i o barvy či flitry, kterými své květiny můžete potřít a nijak Vaší rostlině neublíží. V nabídce jsou i umělé květiny, které naopak moc dobře nepůsobí.