Krbové vložky s Horkovzduchem

Napsal | 8.11.2015

Vítáme Vás u dalšího z našich článků a dnes přicházíme s poněkud hřejivým tématem. Budeme se konkrétněji bavit o krbových vložkách s horkovzdušným rozvodem. Zaměříme se především na výhody a nevýhody, ceny a různé druhy.

Horkovzdušný rozvod u krbových kamen

Krbová horkovzdušná vložka dokáže nejen vyhřát místnost, ale díky své ventilaci prohřeje celý Váš dům. Jendá se o levnější variantu vytápění. Další výhodou je to, že jakmile se oheň rozhoří, začne se topit hned. Pokud je instalace provedena kvalitně, můžete zapomenout na jiné vytápění (plyn,elektrika). Co se týče krbové vložky, je opatřena nástavcem, do kterého se pomocí ventilátorků nasává vzduch od podlahy. Tento vzduch se ohřívá na velmi vysokou teplotu, proto musíte k topidlu napojit hliníkové hadice, které vysokou teplotu určitě vydrží.

Krbové vložky s Horkovzduchem

Krbové vložky s Horkovzduchem

Nevýhody horkovzduchu

Jestliže jste se rozhodli pro tento typ výhřevu, máme tu několik varování. Necheme Vás rozhodně odrazovat od koupi některého z krbů. Většina lidí, kteří mají tento druh vytápění, dělají chybu v tom, že napojenou hadicí se snaží vzduch natáhnout z venku. Právě to může způsobit různé potíže. Kupříkladu, že vzduch v místnosti přestane cirkulovat a vzduch teplý zůstane spíše někde u stropu, než aby Vás hřál od podlahy. Pokud Vás napadne, že když budete stále více přikládat, marná snaha. V tomto případě je nutné přívod vzduchu z venku odstranit. Kolikrát je stížnost na větší prašnost a hluk, jež se rozléhá i do ostatních místností.

Kde nakoupit a za jakou cenu?

Především nejde o levnou záležitost. Ten, kdo si kamna pořizuje, s tímto musí počítat. Už jen za ventilační jednotku dáte téměř 4 000 Kč a to je jen začátek. Jesliže chcete opravdu kvalitní výrobek kamen, stojí v přepočtu třeba až 80 000 Kč. (pokud chcete ušetřit sledujte aktuálně probíhající slevy v Baumaxu – http://www.zahradni-web.cz/krbova-kamna-akce-baumax-20142015/)  Krbové vložky lze sehnat i na stránkách mzkrby.cz, kde máte na výběr z mnoha a to i s detailním popisem produktu. Co se týče izolovaných tepelných hadic, na klimatizace.net jsou za cenu cca 1900 Kč.