Zahradní trpaslíci

Napsal | 23.1.2014

Zahradní trpaslík – pro někoho strašný kýč, pro jiného nepostradatelný doplněk zahrady. Snad všichni si pamatujeme na vietnamské trhovníky v příhraničí, kteří měli své krámky založené pouze na prodeji trpaslíků, a uživilo je to. O trpaslíky všech možných tvarů měli zájem převážně turisté z Německa, ale i z Česka. Rájem zahradních trpaslíků jsou převážně severní Čechy.

V dnešní době trpaslíci již příliš oblíbeným a kupovaným zbožím nejsou, ale i tak si stále najdou své kupce. Rekrutují se nejčastěji z řad důchodců, kteří jsou roztomiloučkým vzhledem trpaslíků doslova uchváceni. Často jim úplně podlehnout a člověk by řekl, že si koupí jedno či dva. Pozor jim nestačí ani 7, což mimochodem Sněhurce stačilo a pořizují si jich stovky až tisíce. Často tak na zahradě mají více trpaslíků než kytiček.

Prodej trpaslíků v Praze

V Praze moc obchodů zabývajících se prodejem trpaslíků nenajdeme. Pokud zavítáme do vietnamské tržnice Sapa, tak by se nám mohlo zadařit. Pokud v Sapě nepochodíme, tak se Budeme muset zaměřit na menší specializovaná zahradnictví, kde bychom nějaké mohli přece jenom najít.

Trpaslíci se nejvíce hodí do malých zahrad nebo naopak do velkých, kde se jejich působení ztratí. Také dobrý dojem udělají v lesní zahrádce, kam zapadnou asi nejvíce. Pak je můžeme doplnit ještě o sošky např. muchomůrek či srnek. Jak se říká všeho s mírou, takže chcete-li aby zahrádka vypadala s trpaslíky dobře, tak je nekupujte po stovkách, ale kupte jich pár. O rozmístění požádejte nějakého zahradního architekta – postará se, aby trpaslíci co nejlépe zapadli.

zahradní trpalíci

Pořizovací cena standardních trpaslíků není nízká – pohybuje se okolo 500 Kč, ale spíš více. Zakoupíte-li nějakého pěkného trpoše, tak ho prosím Vás pěkně vyfo´te a pošlete nám jeho obrázek. Z Vašich fotek vybereme ty nejlepší, které tu pak zvěřejníme. Děkujeme, že jste nám věnovali svůj čas u toho to článku. Máte-li chuť.