Wistárie pěstování – Snadno a efektivně

Napsal | 14.11.2014

Pokud vlastníte zahrádku, jistě jí rádi zkrášlujete, zlepšujete a esteticky i funkčně dostáváte na vyšší úroveň. Nástrojem pro tyto plnění těchto tužeb může být i rostlina wisteria, která je opravdu nádherná a hodí se vskutku do každé zahrady. Pojďme se v tomto článku podívat blíže na to, jak snadno a rychle rostlinu jménem wisteria vypěstovat a co nejdříve si užívat jejího působení i na Vaší zahrádce.

Zkrášlete si zahradu!

Wisteria je popínavá dřevina, která klasicky dorůstá něco málo přes jeden metr délky. Květy mohou být modré, fialové, ale i bílé. Tato rostlina se řadí mezi solitéry, což znamená, že proto, aby mohla ukázat svou krásu naplno, potřebuje určitý prostor, proto není vhodné k ní dávat jiné popínavé dřeviny příliš blízko. Typickým znakem wisterie a také to, proč je označována za tak krásnou, jsou nádherné hrozny květů, které jsou zbarvené právě do bílé až modré barvy.

Jak na pěstování wisterie?

Známým faktem o wisterii je to, že miluje Slunce. Proto je také vhodné umístit jí tam, kde se jí dostane slunečního svitu dostatek, takže pokud jí ještě máte jako malou sazeničku v květináči doma, mějte jí stále tam, kde na ní může sluníčko svítit a pokud ji chcete už zasadit na zahrádku, jistě ne do stínu stromů. Sazenice wisterie je radno zasadit do co největší hloubky, což znamená i nějakých 40 – 50 cm, jelikož až vyroste, její kůlovitý kořen zmohutní a bude potřebovat stále větší prostor.

Jak již bylo řečeno, rostlina je solitérem a tak jí nechte popínat třeba plot někde, kde jí nebude prostor narušovat jiná flora. Pokud se vše provede správně a péče o wisterii bude bez větších chyb, bude kvést i dvakrát do roka a tak je možné se z ní těšit o to více.

Nyní již víte dostatek informací k tomu, abyste wisterii zkusili vypěstovat i Vy, tak s chutí do toho! Pokud máte nějaké připomínky či již určité zkušenosti, o které se chcete podělit, jistě je zanechte pod článkem v komentářích.