Okrasné kvetoucí keře do zahrady

Napsal | 10.6.2014

Ke každému rodinnému domku neodmyslitelně patří i zahrada. A jak ta bude vypadat, záleží čistě jen na majiteli. Samozřejmě, že celá tato „sranda“ něco stojí (a teď nemluvím pouze o penězích, ale i o Vaší práci a času, který krásná a udržovaná zahrada vyžaduje). Na druhou stranu, je-li o vše dobře postaráno, pohled z okna domu nebo posezení na verandě se s takovým výhledem stane velikým potěšením a zdrojem relaxace.

Okrasné kvetoucí keře

Na trhu je nepřeberné množství různých okrasných keřů, které si můžete právě do Vaší zahrady pořídit. Vybrat si ty nejvhodnější nemusí být vždy úplně jednoduché, proto těm, kteří se v zahradní flóře moc nevyznají, doporučuji přizvat si na pomoc nějakého profesionála, který se v tomto prostředí velmi dobře orientuje a pro nějž nebude nejmenším problémem Vám skvěle poradit.

Chcete-li do toho ovšem jít takzvaně „na vlastní pěst“, pak Vám v tomto článku uvedu alespoň pár konkrétních překrásných keřů, které jsou jednoduché na pěstování a nákup jejich sazenic Vás nevyjde na více než pár desítek korun.

Kdoulovec

Tento opadavý keř patřící do čeledi růžovitých dorůstá do výšky 1 – 2 metrů. Od dubna do května se pak na těchto keřích objevují květy v nejrůznějších odstínech růžové a červené. Jeho plodem jsou vonné malvice. Pro Kdoulovec, jež pochází z východní Asie, není vhodné stinné stanoviště.

Devaterník

Dalším velice oblíbeným keřem je právě devaterník, který dorůstá do výšky asi 30cm. Tento malý stále zelený keřík si můžete pořídit s květy snad v jakékoliv barvě, která Vás napadne. Ujistěte se, že jste pro Váš devaterník vybrali slunné místo, pak se budete moci od května do září těšit z drobných, denně se otevírajících kvítků, jimiž je tento keřík obsypaný.

Čilimník

Poslední keř, který v tomto článku zmíním, bude čilimník. V květinářství si opět budete moci vybrat z několika různých barev květů, jež si pak na Vaší zahradě budete moci vychutnat na přelomu jara a léta.