Venkovní vířivky s ohřevem

Napsal | 8.8.2014

Se vzrůstající životní úrovní se čím dál tím více lidí přesidluje do rodinných domů se zahradou. Mnohé rodiny dříve, či později začnou přemýšlet o bazénu, nicméně „skromnější“ páry uvažují nad vířivkou. Pokud se řadíte mezi takto uvažující lidi, máme dnes článek právě pro Vás, neboť hlavním tématem budou venkovní vířivky s ohřevem.

Ne zrovna levná záležitost…

Jak už asi víte z obecného povědomí, vířivky jsou samo o sobě poměrně drahou záležitostí. Pokud ale jste pevně odhodlaní si jednu domu pořídit, dáme Vám teď menší přehled – vybrali jsme 3 modely z různých cenových kategorií a ty se Vám pokusíme blíže přiblížit.

WS-096

Jako první je to model WS-096 jež, stejně jako všechny níže uvedené modely, naleznete na stránkách společnosti Ariva. Tato vířivka stojí 89 500 korun a jedná se o nejlevnější model. Dovnitř se vejdou 4 lidé a o ohřev se stará 2kW čerpadlo. Osazená je 4×3“ rotační tryskou a 14 malými tryskami.

Střední třída WS-595

Model WS-595 je vířivka pro 3 osoby, kde se o ohřev stará 3kW čerpadlo. Rovněž nabídne ozonovou dezinfekci, nejrůznější ovladače pro trysky, podvodní osvětlení atd. Osazena je celkem 47 tryskami a celkový příkon činí téměř 6kW! Cena začíná na 127 000 korun.

Luxusní model WS-590

Jako zástupce nejvyšší cenové kategorie jsme vybrali model WS-590. Tato vířivka je pro 6 osoba nabídne celkem 101 trysek, kde najdete ku příkladu vodní fontánu. Samozřejmostí je podvodní osvětlení, o které se stará 38 LED světel, ozonová dezinfekce, či klasické ovladače trysek. Arive pro jistotu neuvádí celkový příkon vířivky, nicméně pokud jsme dobře počítali, napočítali jsme téměř 10kW příkon. Cena začíná na 160 000 korunách a jedná se o nejnovější model.

Na závěr dodáme, že v ceně nejsou schůdky a podobné vybavení (ku příkladu kartáče na čištění, chemické prostředky atd.). Nicméně doufáme, že jste si prostřednictvím našeho článku udělali alespoň malou představu o tom, jak je na tom dnešní trh s venkovními vířivkami s ohřevem.