Bazénové foliové zastřešení

Napsal | 23.7.2014

Každý výrobce a prodejce bazénů se Vám prakticky ihned s koupí nového bazénu snaží vnutit nejrůznější bazénové příslušenství, jako jsou pískové filtrace, skimmery, solární ohřevy a mnoho dalšího. My ale říkáme „Nač kupovat pískovou filtraci, která je pomalu dražší, než náš nový gumový bazén? Proč složité systémy solárního ohřevu, které rovněž výrazně vycucají naší peněženku? Většinu těchto zařízení totiž velmi hravě dokáže nahradit prosté bazénové foliové zastřešení. Jak to vlastně funguje, kolik taková plachta stojí a jaké jsou její výhody a nevýhody, na to vše a mnohé další Vám odpovíme v následujícím článku.

Proč sáhnout po foliovém zastřešení?

Foliové zastřešení se nejvíce hodí ke klasickým nafukovacím bazénům a nezáleží nutně na jeho tvaru. Dá se ale použít i pro zastřešení vířivých van atd. Jak to tedy vlastně funguje? Jednoduše natáhnete konstrukci z foliové plachty nad Vás bazén – to poslouží jednak jako střecha nad bazénem, tudíž si tak efektivně ochráníte bazén před vnikem mechanických částic a ušetříte čas i peníze čištěním. Hlavně si ale nad bazénem zřídíte improvizovaný skleník. Koupací sezónu si můžete prodloužit i o několik týdnů, či měsíců – záleží na kvalitě plachty.

Výhody, ale i nevýhody

Samozřejmě to má ale i své nevýhody. Plachta je kupříkladu poměrně náchylná k mechanickému protržení, proto se k ní musíte chovat obezřetně. Rovněž při špatných povětrnostních podmínkách musíte zastřešení sundat, neboť by hrozilo její odlétnutí (některé, spíše dražší plachty, nabízejí přikotvení k zemi, kde tento problém odpadá).

Naopak příjemným překvapením je cena, která v zásadě nepřesáhne 4000 korun. Hodně ale záleží na tvaru bazénu a jeho konečné velikosti. Jako příklad ale poslouží plachta MEGA od společnosti Pooldach, která je určena pro nadzemní bazény do průměru 4,57 metru. Její cena je na portálu bazenyshop.cz necelých 4000 korun, ale dá se sehnat i levněji.

Tak to sami vidíte – chcete ušetřit za nejrůznější čističky vody a zároveň si prodloužit koupací sezónu? Sáhněte po bazénovém foliovém zastřešení.