Chemická toaleta pro seniory

Napsal | 4.10.2014

Chemické toalety jsou základem hygieny pro všechny prostory, kde chybí přípojka vody, či prostě a jednoduše toaleta. My jsme se dnes rozhodli zaměřit právě na chemické toalety, které jsou vhodné pro ty starší z nás – seniory. Kolik takové toalety stojí a kde je pořídit? Dozvíte se v následujících několika řádcích.

Jaké modely vybírat?

Chemické toalety pro seniory musí splňovat několik nepsaných specifik. Musejí být robustní, aby spolehlivě udrželi starší osobu, neboť případný pád by mohl znamenat těžká zranění. Rovněž by měla být vyšší, než standardní chemické toalety. Mnoho seniorů má totiž problémy s každodenními fyzickými úkony, jako je třeba vstávání. A v neposlední řadě by neměl být model složitý na obsluhu – starší lidé si potrpí na jednoduchost, žádné složité displeje apod.

Klasika v podobě Campingaz

Jako první jsme pro Vás našli chemickou toaletu Campingaz Euro WC Maronum L. Disponuje vším, co senioři jistě ocení – velká nádrž na odpad (20l), která vydrží zhruba 50 použití, horní zásobník na 13l, dále výška toalety, která činí 38,5cm, je dostatečná pro pohodlné usednutí i zvednutí. V neposlední řadě je to potom váha 5,5kg zajistí, že je toaleta dostatečně mobilní. Za cenu od 2 200 korun se jedná o jeden z nejlepších modelů na trhu.

Zajímavá alternativa od Thetford

Dalším z řady modelů vhodných pro seniory je WC Thetford Porta Potti 365. Opět je zde velká odpadní nádrž (21l), která s dobrou dodatečnou chemií vydrží až na 5 dní pravidelného používání. Vodní nádrž pojme 13l vody a co se týče velikosti, 41,5cm vysoká mísa jistě potěší nejedna bolavá záda a kyčle. I přes větší rozměry je toaleta velice lehká (pouze 4,2kg) a manipulaci s ní tak zvládne opravdu každý. Ceny u dodavatelů začínají na 2 200 korunách.

Sestavte si vlastní kus…

Jak můžete vidět, výběr je velice pestrý. Samozřejmě nemusíte kupovat originální kus a sestavit si z náhradních dílů svůj vlastní, jedinečný. Náhradní nádrže, chemie, ale i prkýnka není velký problém sehnat.