Solární sprchy venkovní s podstavcem

Napsal | 8.8.2014

V dnešní době se téměř žádný rodinný dům neobejde bez bazénu, či venkovní sprchy, kterou se můžete v horkých letních dnech osvěžit na své zahradě. Kde ale takové sprchy sehnat, kolik stojí a jaké máme v dnešní době možnosti? Na tyto a další otázky odpovíme v následujícím článku.

Jak to vlastně funguje?

Venkovní sprchy jsou vítaným prostředkem nejen na zahradě, ale také před samotnými bazény, kam se umisťují vlastně nejčastěji. Jedná se tak o skvělý způsob, jak si udržet bazén čistý. Velký boom v tomto ohledu zažívají solární sprchy, které fungují na velice praktickém způsobu – do jejich těla jednoduše zavedete přívod vody, který naplní určitou nádrž, typicky na 20-30l. Nádrž zavřete a tím pro Vás práce končí – sprcha se sama ohřeje díky sluníčku a solárnímu ohřevu, a to až na 60-70°C.

Druhy solárních sprch

Konkrétní modely se dělí na modely s podstavcem a modely, které volně stát nedokážou a musí být přišroubovány k podložce. Abychom byli konkrétní, třeba portál bazenyshop.cz nabízí solární sprchu s podstavcem za cenu 2390 korun. Sprcha má výšku 214cm a váží 7,5kg, což zamezí je převážení a padání na stranu. Zásobník má objem celkem 20 litrů, čili vystačí minimálně na 2-3 sprchy pro dospělé osoby.

Alternativy

Pokud se ale nechcete spokojit s takto malým zásobníkem vody, budete muset sáhnout po sprchách „na pevno“. Ty se prodávají za zhruba stejnou cenu (záleží na zpracování, materiálu apod.), nicméně šroubují se k zemi, či do speciální podložky (na již zmíněném portálu za cenu 5600 korun). Zásobníky bývají o něco větší, typicky 30l, nicméně po vyplýtvání vody se zásobník napustí novou vodou z připojené hadice a ohřev začíná nanovo.

Na závěr doplníme, že solární sprchy se pohybují cenově od 2000 do astronomických sum za nejluxusnější modely. Nicméně pokud vyžadujete přímo solární sprchu s podstavcem, doporučujeme sáhnout po modelu, který jsme představili výše.