Bazénová filtrace náhradní díly

Napsal | 13.8.2014

Vítejte u dalšího článku z našeho cyklu o výrobcích, které jsou k použití na zahradě či k užívání si ve volném čase. Předmětem bude doplněk k produktu, se kterým se jistě setkal již každý zahrádkář nebo i fanoušek odpočinku na zahrádce za barákem. Jedná se o bazénovou filtraci – nepostradatelnou věcí pro ty, kteří si bazén pořídí a chtějí mít stále použitelnou vodu ke koupání.

Nepostradatelný pomocník pro bazén

V následujících řádcích si povíme podrobněji o náhradních dílech právě pro bazénovou filtraci, které se jistě hodí a díky tomuto článku již budete vědět, které díly se vyplatí například pojistit dalším kusem. Každý výrobek, který běží nejen na elektrickou energii má jisté články, které jsou více poruchové než ostatní a proto se dají také jednoduše vyměnit.

Které součástky se hodí?

Pokud je tedy Váš bazén opatřen bazénovou pískovou filtrací, jistě se bude velice hodit bazénová zátka s těsněním na vypouštění vody, u které je doporučena výměna po nějakém aktivním čase používání dokonce i jen z prevence, protože pokud by došlo k poškození, byl by malér na světě.

Převlečná matice víka předfiltru pro pískové bazénové filtrace je nepopiratelně jednou z nejdůležitějších součástek, při jejíchž poškození vidíte špatné výsledky ihned – z předfiltru může začít nebezpečně vytékat voda a tak může dojít ke zničení třeba elektrického rozvodu anebo samotného filtru.

Čerpadlo je pro bazénové filtrace vskutku významnou součástí, ale je ho nutné s filtrací něčím propojit. Proto existuje propojovací hadice, například o průměru 38 mm, kterou naleznete v nabídce obchodního řetězce Mountfield. Tato hadice může být nějaký způsobem proděravěna nebo jinak znehodnocena, a tak by i u ní stálo za to pořídit si další kousek. Bez propojovací hadice od čerpadla k filtraci na bazén Vám nebude fungovat prakticky nic a voda by byla zakalená a nevhodná ke koupání.

Věříme, že Vám článek při Vašem bádání ohledně náhradích dílů pro bazénovou filtraci dal to, co jste hledali a pokud Vás napadají jisté připomínky, či již máte s díly zkušenosti, jistě je zanechte v komentářích pod článkem.