Zahradní pergoly a krytá posezení – fotogalerie

Napsal | 12.6.2015

Pakliže zrovna sedíte nad katalogem zahradního nábytku a přemýšlíte, čím byste si letos mohli udělat radost, máme pro Vás dnes jeden malý tip, a to sice zahradní pergoly a krytá posezení. No řekněte sami – co by byla zahrada bez útulného místa pro letní pohodové chvilky, kam se můžete na chvíli ukrýt před spalujícím sluníčkem, nebo letní přeháňkou?

Cenová relace je dnes klíčová

Zahradní pergoly a další krytá posezení jsou poměrně zajímavou kategorií zahradního nábytku, neboť je lze pořídit za desítky tisíc korun, ale i za „pár korun“. Prim zde hrajete Vy, zákazník, jež má nějaké určité nároky a požadavky. My Vám dnes rozhodně nebudeme podsouvat názory typu „koupená dřevěná pergola je nejlepším řešením“ apod. Necháme Vás se rozhodnout sami a pouze Vám poskytneme potřebnou inspiraci.

Desítky dřevěných modelů

Jako první jsme vybrali portál Vladeko.cz, jež nabízí jak stavbu pergol a krytých sezení, tak i poradenství a především pestrou fotogalerii. Mezi fotkami najdete naprosto základní modely, které si v drtivé většině případů dokážete postavit i sami na zahradě bez nějaké dřívější stavitelské zkušenosti. Naopak některé modely mohou vyžadovat již trochu zručnosti a možná by bylo lepší si na jejich stavbu povolat profesionály – pak není nic jednoduššího, než zkontaktovat právě odborníky z firmy Vladeko.

Je libo hliník, či sklo?

Dalším portálem je pak server Hotove-Pergoly.cz. I zde najdete pestrou fotogalerii zahradních pergol a altánů. Kromě klasických dřevěných modelů jsou zde ale i cenově velice zajímavé hliníkové modely, které potěší nejen nízkými náklady, ale také lehkou montáží. Pokud byste chtěli mít pod pergolou i trochu světla, není problém hliníkové panely „rozbít“ plexisklem, či tvrzeným sklem (dražší varianta) – tato varianta už ale bude pravděpodobně vyžadovat odbornou montáž.

Nebojte se vyrazit za odborníkem

Pokud jste stále nezískali ani hrubou představu o tom, jak by mělo Vaše relaxační místečko vypadat, je lepší zajít přímo do specializovaných prodejen, kde Vám udělají (zpravidla za menší poplatek) projekt na míru a prodiskutují s Vámi možná pro a proti.