Zahradní krytá posezení

Napsal | 8.11.2015

Chcete si dopřát relax kdykoliv přijdete na svou zahrádku, kde si můžete kdykoliv posnídat či povečeřet s přáteli, i za nepříjemného počasí? Dnes se budeme bavit především o zahradním krytém posezení. Kde nakupovat, jaký materiál lze použít a o jaký typ zastřešení půjde.

Příjemné posezení pod střechou

Krytá posezení se stávají celosvětovým trendem. Jsou stále luxusnější a občas to i vypadá, že se jedná o další obydlí. Máme namysli pergoly. Místo, jako je toto, může sloužit k posezení s přáteli při grilování, či se jen zašijete se svou oblíbenou knihou na čerstvém vzduchu. Většinou bývají zhotoveny ze dřeva, aby například zapadly do přírodního prostředí. Jsou velice vkusné a dobrou investicí pro Vaši zahradu. Jestliže si nepřejete velkou stavbu, máte možnost i menšího krytého posezení a to opravdu jen pro posezení, žádné grilování. Jen si tak lehnout nebo usadit po perném dnu. Jinak se dají nazvat altánky.

Typy zastřešení

Pokud si myslíte, že na internetu nebo v letácích takovéto posezení nelahodí Vašim představám, naskýtá se možnost si pergolu idndividuálně navrhnout. Přesně to nabízí firma a jejich stránky vladeko.cz. Poskytne Vám i různé typy zastřešení, jak malé, tak i to největší. Vkusně vypadají zastřešení s struhlíky pro popínavé rostliny, jako boční výplně.

Velmi zajímavé je zastřešení s bezpečnostním sklem, které se nabízí právě na stránkách obytnazahrada.cz. Můžete sledovat jasnou noční oblohu v pohodlí. Většinou se takovéto zastřešení používá při navazování na rodinný dům. Neměli byste mít s materiálem žádnou práci, díky samočistícímu efektu skla. Pokud Vás zastihne déšť a vy si pouštíte hudbu či si povídáte, sklo je i při mohutném dešti bezhlučné. Velmi oblíbenou variantou bývají pergoly s pultovou střechou. Jedná se zejména o zkosenou střechu, jež je pokrytá průhledným komůrkovým polykarbonátem nebo trapéz. Lze je využít při návaznosti na dům a nebo jako jednotlivý objekt. Výhodným řešením je, si zavést do pergoly vodovodní potrubí, které Vám velice usnadní práci. To samé platí pro různé skříňky na nádobí.