Sněhové frézy

Napsal | 17.3.2014

Tento vynález ocení především ti, kteří mají svůj domek postavený ve vyšších polohách a tak se již velmi brzy musejí potýkat se sněhem. Je jasné, že nikoho nebaví odklízet sníh a už vůbec ne namáhavě lopatou. Navíc s tímto přístrojem mohou sníh odklízet i ženy, aniž by se při tom úplně strhaly.

Sněhové frézy

Pokud tedy sněhovou frézu vybíráte, čtěte dál. Pro začátek si musíte vybrat mezi elektrickou a benzínovou frézou. Pokud nemáte tak velký prostor na odklízení, bude vám stačit elektrická a to především proto, že její cena je výrazně nižší než u benzínové. V opačném případě se vyplatí zainvestovat do benzínové sněhové frézy. Když máte jasno v tomto výběru, pokračujeme k dalšímu rozhodování.

Existují dva typy fréz: jednostupňové a dvoustupňové. Jednostupňové se hodí spíše na nižší vrstvy napadaného sněhu a také na pevné plochy (dlažba, asfalt). Dvoustupňová odklidí naprosto vše. Před koupí tedy velice dobře zvažte, na co frézu využijete.

Toro

Jedním z výrobců sněhových fréz pro Mountfield je TORO, jehož výrobky mají zabudovaný systém za pomocí, kterého je fréza ovládána joystickem. Jsou schopné odhazovat sníh až do dálky 9 metrů. Pokud by jste chtěli doporučit model, jenž se hodí k rodinemu domku, byl by to určitě model Powercurve 1800. Mašina je lehká, dobře ovladatelná a její provoz nezatíží tolik Vaši peněženku. Máte-li o ní zájem, tak je možné jí zakoupit přímo zde.

Na model Powecurve 1800 je nyní posezonní sleva. Zakoupíte ho za krásných 13 400 Kč. Ke stroji dostanete více než 7 letou záruku, na prodejně Vám technici frézu sestrojí a zprovozní, posezonní prohlídky jsou zdarma a servisní střediska se nacházejí po celé České Republice.

Snad jsem Vám alespoň trošičku rozšířili povědomí o sněhových frézách a budeme se těšit u dalšího článku. Máte-li nějaký dotaz – klasicky nám ho sdělte do komentářů.