Podkladové sklo pod krbová kamna

Napsal | 24.4.2014

Kamna jsou pro plno lidí s rodinným domkem či vilkou nebo větší vilou neodmyslitelnou součástí jejich domácnosti. Nic nenahradí ten znamenitý pocit ze sálajícího tepla z kamen, u kterého se v dlouhých zimních večerech dokáže sejít celá rodina a tak se také stává důležitou součástí sociálního sbližování rodinných příslušníků, přátel a známých. O kamna je potřeba se dostatečně starat. Právě péče znamená to, že bude krb sloužit déle, než byste čekali.

Pečovat musíte nejen o to, aby se krbová kamna neznečistila, aby se nějakým způsobem neucpal komínový odvod kouře nebo o krbové sklo. Důležitá je i péče o podkladová skla. A právě o ně se v tomto článek zajímáme a trochu se jim podíváme na zoubek.

Klasický či neobvyklý tvar?

Stejně, jako je nepřeberné množství krbů ať už továrně naplánovaných nebo vyrobených podomácku díky invenci kutilských mágů, tak je stejně široká nabídka podkladových skel pod krb. Je tomu tak, protože tyto dvě věci spolu velice úzce souvisí, protože ne každé sklo lze použít a pro ne každý krb.

Někdy je potřeba i koupené sklo zvláště upravit, aby dobře sedlo právě pro Vaše krbová kamna a tak přichází na řadu kromě výběru správného dodavatele Vašeho skla i výběr kvalitního řemeslníka, který sklo upraví podle představ, které mu prozradíte.

Důležité parametry

Důležitým atributem při výběru skla je jeho nosnost, která také patří k objemu, který pojmou vaše kamna. Sklo může bát matné, grafitové, pískové nebo průhledné. Sklo je bezpečnostní díky normě, které ukládají zákony České republiky. Ty také určují i rozměry, které je vhodné prodávat.

V minulosti bylo normální věcí používat jako podklad pod kamna plech, což je také nehořlavá plocha, které je logicky pod krb potřeba. V současné době je to nepřípustné a taky neelegantní řešení.

Sklo pod kamna je jak bezpečnější, tak i designově vhodné východisko. Podkladové sklo znamenitě dokreslí vzhled Vašich kamen ve Vašem útulném příbytku.