Komínová zděř – různé rozměry

Napsal | 29.4.2014

Máte v plánu si nechat udělat krb Vašich snů nebo si ho vlastnoručně vyrobit pro ukojení kutilských choutek? Chcete, aby vše bylo v pořádku, vše fungovalo a nebyl problém? Pokud ano, nevyhnete se v žádném případě tomu, abyste si museli vybrat správnou komínovou zděř, která je potřeba nejen pro krb, ale i pro kamna, kotle, zkrátka pro vše, co se nechává odvádět komínovým tělesem a tím se zbavuje kouře a zplodin, které byste určitě nechtěli dýchat doma, čemuž komín zabraňuje.

Dejte si pozor na výběr správného rozměru

Komínová zděř je důležitou součástí Vašeho krbu nebo kamen. Je to nedílná složka při instalování krbu ke komínu, pokud je ve Vašem zájmu, aby vše fungovala tak, jak by mělo a má. Zděř bývá vyrobena při sváření v ochranné atmosféře a nadále opatřena silikonem, jež je známý pro své izolační schopnosti po nanesení a následném zaschnutí na určitém povrchu.

Na trhu jsou zděře, které mají různé rozměry, proto si doma nesmíte zapomenout zděř změřit, pokud se jí vydáte nakoupit do kamenného obchodu. Pokud jste ale častý internetový surfař, určitě pro Vás nebude problém ani objednávka přes internetový obchod.

Konkrétní rozměry, na které můžete narazit, se pohybují od 130 mm do 150 mm, avšak najdou se i výjimky. My pro Vás máme několik produktů, které bychom rádi doporučili. Zástupce 130 mm komínových zděří antracitové barvy je velice kvalitně proveden, jeho silikonová součást zabraňuje propuštění sebemenší složky kouře, který by se měl z krbu komínem skrze komínovou zděř a kouřovinu valit. Svářečská ekvilibristika je poznat na výrobě této nedílné součásti komína – dokonale vytvarovaná zděř. Nadále Vám uvedeme představitele rozměru 150 mm. Je to stejný typ, stejně kvalitně proveden, liší se jen daným rozměrem.

Ke každému kvalitnímu krbu – pořádná zděř

Komínová zděř je nenahraditelná součást procesu tvorby kvalitního krbu a tak není překvapením, že si mnozí dají záležet na jeho výběru. Věříme, že nyní si na výběr potrpíte i vy. Pro vaše tipy a nápady samozřejmě využijte možnost okomentovat tuto stať.