Pila na řezání betonu

Napsal | 19.2.2016

Vítáme Vás u dalšího článku, ve kterém se budeme zabývat spíše nářadím. Přesněji se jedná o pilu na řezání betonu. Jak tato pila funguje, na jakém základě, a kde ji zakoupit za dobrou cenu?

Jak funguje

Pily na řezání betonu se v celku dost liší od klasických řetězových pil na dřevo. Jinak se jim říkají stěnové pily. Fungují na základě diamantového kotouče. Při řezání je však zapotřebí stálé vlhko. Tuto pilu využijete především ve stavebnictvím ale také v interiérech domů, bytů nebo horských chat. Pila umožňuje rychlé a přesné dělení stavebních materiálů.

Využití pily

Tak především slouží k odstraňování různých přebytečných stěn a stropů, Tato pila je tou nejvhodnější možností v tomto směru. Další využití spočívá v tom, kdy si přejete vytvořit nějaký otvor pro okna nebo dveře. Což je velmi důležité, vlastně se jedná o nejdůležitější části obydlí. Jako další slouží k srovnávání nerovných stěn a podřezávání vlhkého zdiva. A jako poslední slouží k demolici, pro některé to značí velkou zábavu.

Kde tyto pily nakoupíte?

Takovoutu pilu je možné si koupit jak v kamenných obchodech se stavebním materiálem nebo on-line na internetu. Je jen na Vás, zda si přejete pilu nejdíve pořádně prohlédnout v kamenném obchodě či si na internetu zjistíte všechny informace o výrobku. Kam tedy zvítat, co se týče internetu? Kupříkladu na stránkách bld.cz. Zde jsme narazili na ruční a elektrickou stěnovou pilu od značky ADAMS EAZY SAW.

Její maximální průřez je 210 mm a při použití kotouče až 540 mm. Součástí koupi této pily je i elektornická ochrana motoru a elektronické zařízení rozběhu. Co je však velmi nutné, tak je pilu nutno uchytit do vodící lišty, která je upevněna pomocí hmoždinek. Jako další tu máme elektrickou stěnovou pilu WEKA WS75. Tato pila se vyznačuje vysokou kvalitou, spolehlivostí a snadnou manipulací. Co zní opravdu dobře je o, že u této pily existují minimální náklady na údržbu a má výkon až 6000W.