Bubnové sekačky ve slevě

Napsal | 6.9.2015

Letní sezona už sice pomalu, ale jistě doznívá, nicméně tráva nám na zahrádkách poroste ještě nějaký ten měsíc. S koncem léta ale přicházejí četné letní výprodeje, které jsou ideální příležitostí na nákup nové sekačky. My jsme se dnes zaměřili na aktuální nabídku bubnových sekaček ve slevě.

Charakteristika bubnové sekačky

Nejdříve ale co jsou to vlastně bubnové sekačky. Bubnové sekačky jsou určeny pro sečení vysoké trávy, kterou by normální rotační sekačky nezvládly posekat. Kvalita posečení je zpravidla o dost nižší, než u rotačních sekaček, nicméně se prim zde hraje zbavit se vysoké trávy, vše ostatní je vedlejší. Mnoho uživatelů rovněž provádí dvojité sečení – nejdříve se zbaví vysoké trávy bubnovou sekačkou (tu je také nutno shrabat) a následně trávník znovu posečou rotační sekačkou.

Klasika od Mountfieldu

Do výprodejů se jako každý rok pustil Mountfield – ten nabízí bubnové sekačky s rozsahem cen od 18 do 27 000 korun. Nejlevnější model, bubnová sekačka BDR 581 SB BLANICE, je opatřena pojezdem a výkonným motorem s výkonem 3,7 kW. Záběr činí 58cm a dokáže tak posekat i trávu vysokou 70cm. Její cena – 18 490 korun v akci (odkaz ZDE).

VARI – technika pro náročné

Co nabídnout má i výrobce sekaček VARI. Český závod v Libici nad Cidlinou už nějakou tu dobu produkuje velmi kvalitní sekačky, mezi něž rozhodně patří i bubnová sekačka BDR-595 Adela 60. Jedná se o model vyšší třídy, určený spíše pro náročnější uživatele, přičemž se vyznačuje svou vysokou spolehlivostí a kvalitním zpracováním všech částí. Je taktéž osazena velmi výkonným motorem o síle 4,8 kW. Díky výkonu a záběru o celkové šíři necelých 59cm dokáže posekat trávu převyšující výšku jednoho metru. Její akční cena činí 31 490 korun.

Alternativa

Pokud jste si ani z těchto dosud zmíněných stránek nevybrali, nevadí. Alternativou může být server jvs-zahrada.cz (odkaz ZDE), který nabídne až desítku bubnových sekaček z posezónních výprodejů.