Květinové aranžmá v exteriéru

Napsal | 10.10.2015

Je nám jasné, že se zde najde většina nadšenců všemožných dekorací interiérů i exteriérů. Dnes se ale budeme zabývat spíše květinovým aranžmá v exteriéru a zaměříme se na to, odkud je možné si aranžmá pořídit, popřípadě na výrobu a využití.

Květiny jako doplněk

Někdy je krásné vidět, jak květiny zdobí okolní domy či balkóny panelových domů. Někdy není potřeba to přehánět, květiny sami o sobě jsou krásné a stačí pouze jednoduše jimi ozdobit exteriér. Kolikrát se konají všemožné soutěže, jak v České republice tak i v okolních státech, právě v hodnocení ozdobených zahrádek u rodinných domů, nebo jejich „balkónků“. Upusťme ale od soutěží a pojďme se věnovat přesnějším květinovým aranžmá.

Kde aranžmá seženete?

Určitě Vás napadlo a stačili jste si všimnout, že aranžmá se mění dle sezón (jarní, letní, zimní, podzimní). Nestane se, že byste nevymysleli nebo si nikde nekoupili v daném ročním období nějaké aranžérské prvky, které se Vám zrovna hodí. Ti, co si opravdu na aranžmá chtějí zakládat, můžeme Vám jen doporučit širokou škálu webových stránek, kde je možné si objednat jak živé květinové aranžmá, tak i umělé. Webové stránky však nejsou vše, jsou tu přeci kamenné obchody, jako jsou obyčejná květinářství, rozmístěná snad v každém městě a tam Vám jistě poradí nejlépe a najdete co potřebujete.

Nebojte se zapojit i děti!

Jak je známo, děti jsou jako houby a už jen od pohledu srší nápadem, a již od útlého věku vytváří věci, které bychom ani sami nedokázali. Proto by byl dobrý nápad je do aranžování také zapojit a zkusit jejich kreativitu. Můžou využít i sušené květiny, které lze ozdobit i kouskem byliny, ovázat provázkem a pověsit zvenčí na vchodové dveře. Květiny zavoní a zároveň máte krásnou památku vašeho dítěte, kterou si bude chválit každý.

Věříme, že Vás tento článek o Květinovém aranžmá exteriéru zaujal a nabídl dostatek informací, abyste se popřípadě rozhodli změnit něco na svém bydlení.