Sušení rajčat v sušičce

Napsal | 24.4.2014

Rajčata jsou pro nemálo lidí nedílnou součástí jejich jídelníčku nejen pro svůj bohatý obsah vitamínů, ale také šťavnatost a výraznou chuť. Ale co dělat, když nechceme naši čerstvou úrodu ze zahrádky za domem zpracovat hned, ale radši bychom ji viděli v budoucnu v určitých pokrmech? Rajčata se dají, stejně jako většina ostatních druhů ovoce (nejen ovoce, ale také hub, zeleniny, bylinek a tak dále), sušit a nadále skladovat pro další využití. Díky tomuto procesu se také rozšiřují možnosti pro využití této zdravé a chutné potraviny jako ingredience do dalších jídel (sušená rajčata nejvíce využijete v italské kuchyni a jejich tradičních pokrmech).

Způsoby sušení

Existuje mnoho variací na zpracování rajčat a v tomto článku se zaměříme na sušení rajčat, jak je již zmíněno výše, ale nejedná se o ledajaké sušení. Představíme vám způsob, který jistě neušel Vaší pozornosti, ale je možné, že jste se této problematice nevěnovali hlouběji. Předmětem je sušení rajčat za pomocí sušičky, tedy spotřebiče, kterým začíná pomalu disponovat každá modernější domácnost a který velmi ulehčuje domácí práce, avšak existují i speciální sušičky na ovoce, které můžete využít daleko efektivněji pro kýžený výsledek dokonale vysušených rajčat připravených k využití do budoucna.

autor:  Serge Bertasius

autor: Serge Bertasius

Ze sušičky do trouby

Sušení rajčat probíhá velice jednoduše, pohodlně a efektivně. Rajčata omyjete a nakrájíte na úzké plátky. Na vašem spotřebiči navolíte teplotu, při které se rajčata skvěle usuší, jen si ale dávejte pozor na navolení špatného programu – tato mýlka může veškerou úrodu zničit během malé chvilky a tak vám zbudou jen oči pro pláč nad výdělkem, který byl určitě neočekáván a nevítán.  Dále jen rajčata do spotřebiče vložíte a necháte je usušit.

Pro dosušení a krásný výsledek využijete troubu, nejlépe horkovzdušnou, která nechá Vaše rajčata krásně křupavá a hotová. Poté Vám již nic nebrání v tom rajčata uskladnit do uzavíratelných nádob, které zajistí prevenci proti nechtěným škůdcům či plísni.

Rajčata tedy můžete komfortně usušit v sušičce, což Vám ušetří čas a rajčata připraví pro výrobu Vašich oblíbených italských jídel.