Růže šípková prodej

Napsal | 19.10.2014

Podzim je tím nejideálnějším obdobím, kdy zasázet hned celou řadu rostlin. Kromě česneku nebo cibule se sází i růže šípková – pro někoho nezničitelný plevel, pro jiného zas rostlina platná pro své plody, šípky, které se vyznačují svými antioxidačními vlastnostmi, a dělá se z nich výborný čaj. My jsme se dnes rozhodli zaměřit na tuto rostlinu a v následujícím článku Vám poradíme, kde šípkovou růži koupit a jak na její sadbu.

Nezkoušejte vykopávat keříky

Začneme jednoduchým rozuzlením dotazů většiny z našich čtenářů – mohu si jednoduše vykopat keř a zasadit ho na zahradě? Odpověď je ve zkratce – ne. Důvodů je hned několik. Keře mají poměrně silný kořenový systém a vykopat je je velice obtížné. Rostlina také není zvyklá na přesazování a tak je možné, že i kdyby se Vám to povedlo, rostlina uhyne. Z toho důvodu se prodávají semínka.

Kdy sázet a kam?

Růže šípková se sází většinou na podzim a svědčí jí hnědé půdy. Naopak nesnáší promáčené a jílovité půdy, nicméně, jak už jsme uvedli v úvodu článku, šípková růže je poměrně dobře uzpůsobená se uchytit takřka kdekoliv. Semena pak musí minimálně jednu zimu přemrznout a asimilovat se, čili je velmi pravděpodobné, že první jaro a léto na zahradě neuvidíte vůbec nic, naopak přes příští jaro začnou semena pracovat a růže začne růst a kvést.

Prodejci semen

Co se týče prodejců semen, šípkovou růži seženete prakticky v každé prodejně zahrádkářských potřeb. Co se známých prodejců týče, můžeme zmínit Baumax, OBI a další DIY obchody se zahradní sekcí. Pokud preferujete internetový prodej, můžete vyzkoušet obchod na stránkách osiva-semena.cz. Zde se prodávají semínka růží po 5ks za 32 korun, což opravdu není mnoho. Rostlina pak dorůstá výšky až 1,5m a plodí druhým rokem.
Na portálu semenaonline.cz pak najdete stejný druh růže za 26 korun.

Ať už si tedy chcete pěstovat šípkovou růži pro její plody, či jen pro okrasu, rozhodně máte zelenou. Semena stojí pár korun a rostlina se dá označit za velmi nenáročnou.