Osvěžovač vzduchu do auta

Napsal | 12.10.2014

Každý majitel čtyřkolového miláčka zajisté ví, že o auto se musí pečovat nejvíce po technické stránce. Hodně řidičů ale potom zapomíná na čistotu, která je důležitá pro správný jízdní požitek. Mimo jiné, čistým prostředím do jisté míry prodloužíte životnost vozu a bude pro Vás snazší později auto prodat, protože jen málo zákazníků je ochotných usednout do špinavého a zapáchajícího vozu. I z toho důvodu jsme si dnes pro Vás připravili článek, ve kterém Vám ukážeme některé osvědčené osvěžovače vzduchu do auta.

Na trhu je celá řada osvěžovačů. Základně se dělí do několika kategorií na osvěžovače ve spreji, osvěžovače vzduchu do mřížek ventilátorů a v neposlední řadě závěsné osvěžovače.

Osvěžovače ve spreji

Osvěžovače ve spreji jsou dnes už trochu na ústupu. Jejich hlavní výhodou je fakt, že působí prakticky ihned. Stačí jen otevřít lahvičku a jednou, či dvakrát stříknout obsah do vzduchu v kabině. Naopak nevýhodou je skutečnost, že nepůsobí automaticky, jako je tomu u mřížkových osvěžovačů, nebo závěsných modelů. Rovněž jsou poměrně neskladné a při nesprávné manipulaci může dojít k jejich vytečení. Cena je pak zlatou střední cestou – pořídit je totiž můžete již od 30 korun za lahvičku.

Osvěžovače do mřížek ventilátorů

Osvěžovače do mřížek ventilátorů jsou už o dost sofistikovanější. Jednoduše je připojíte do mřížky a necháte působit. Většina modelů má rovněž nastavení intenzity. Pokud je tedy vůně příliš výrazná, nebo naopak, stačí pootočit kolečkem a problém je vyřešen. Výhodou je tedy dlouhodobé působení. Nevýhodou pro někoho může být fakt, že máte osvěžovač neustále na očích. Ceny se pak pohybují od 50 do 200 korun.

Klasika ve formě papírových osvěžovačů

Posledním zástupcem jsou pak klasické papírové osvěžovače, které se nejčastěji zavěšují na zpětné zrcátko, nebo na madlo dveří. Fungují prakticky stejně, jako osvěžovače do ventilátorů, nicméně zkušenost je taková, že po týdnu, až 14 dnech přestanou vonět a z osvěžovače se stává spíše dekorace. K dostání jsou prakticky všechny tvary a motivy, na které si můžete vzpomenout. Ceny jsou pak velmi nízké, kolem 20 korun v průměru.

Doufáme, že si vyberete tu nejlepší variantu a zápach v autě už nebude nadále Vaším nepřítelem.