Ohniště na zahradě inspirace

Napsal | 17.8.2014

Většina z Vás má jistě na své krásné a pečované zahradě nějaký gril, na kterém připravujete, opékáte různé chuťovky a plnohodnotné pokrmy. I tak ale stojí za to se vrátit ke klasice – tou jsou třeba opékání buřtů na klasickém poctivém ohništi, které již za trampských let osvětlovalo nejeden lesík.

Takové ohniště si můžete vytvořit i na zahradě a právě v tomto článku se podíváme na to, jak takový vytvořit a jaké jsou správné parametry fungujícího ohniště na zahradu, čímž se můžete jistě dobře inspirovat.

Jak si na zahradě ohniště vytvořit?

Jak vypadá takové ohniště, to si jistě dokáže představit každý, kdo alespoň jednou jel na tábor nebo do kempu. Přesně takové můžete mít i na Vaší zahradě a my Vám teď ukážeme, jak toho jednoduše dosáhnout. Ohniště by mělo být opravdu daleko od nějakého zdroje hořlavin, čímž může být třeba plynová bomba, která by způsobila paseku. Dále se pokračuje tím, že se na místě, kde ohniště chcete, půda vyhrabe do toho stavu, kdy je vidět pouze hlína (povrh, který nehoří). Následuje fáze, kdy najdete pár kamenů, které musí být vysoké alespoň 15 cm a ty pak vyskládáte kolem hliněného povrchu, čímž prakticky určíte  tvar ohniště a vytvoříte ho.

Vylepšete své ohniště!

Dobrým nápadem, se kterým Vás můžete seznámit je varianta ohniště, kdy na něm lze na zahradě i dobře vařit. Jak na to? Vůbec ne složitě – naproti sobě přes ohniště zapíchnete do země dva stejně veliké a alespoň podobně tlusté klacky. Ty musí mít nahoře tvar do písmene „V“. Na ně poté dáte silnější klacek nebo železnou tyčku. Na to se pak zavěsí kotlík, díky kterému můžete právě vařit. No není to skvělý nápad?

Věříme, že se těmito skvělými nápady inspirujete a i Vy si na své zahrádce vytvoříte klasické ohniště, u  kterého se sejdete třeba s přáteli a strávíte dobré chvíle. Pokud Vás napadají připomínky k tématu anebo se chcete podělit o zkušenosti s ohništěm na zahradě, jistě vše zanechte v komentářích pod článkem.