Roundup návod k použití

Napsal | 4.10.2014

V minulých dílech našeho zahradnického magazínu jsme Vás informovali o výrobcích značky Roundup, která je známá po celém světě a neminula ani zahrádkáře u nás, kteří si výrobky oblíbili pro své široké užití a vysokou účinnost. Nicméně někteří z Vás si nevěděli rady s dávkováním a užitím Roundupu a i proto jsme se dnes rozhodli sepsat malý návod k použití jednotlivých výrobků.

Roundup Express

Roundup se prodává v různých baleních – některá je třeba naředit, jiná jsou už připravená k použití. Jinde najdete aplikátor, jinde zas musíte na plevel rafinovaně.
Začneme tím nejjednodušším – Roundup Express. Tento přípravek je již hotovým produktem a není nutné ho nijak ředit. Navíc je opatřen pohyblivou tryskou, která je chráněna proti skapávání, čili stačí jen daný plevel pokapat (stačí na listech, nemusíte ke kořenům) a již během několika hodin uvidíte rostlinu odumírat. Nic víc, nic míň. Roundup Express se prodává i v baleních s výsuvnou tryskou, která je vhodná pro špatně dosažitelné rostliny.

Když potřebujete větší plochy

Roundup Express Pump n´ Go je rovněž připraven pro rychlé použití, nicméně prodává se ve velkých baleních a je určen pro velké plochy plevele. Rovněž je opatřen plošnou tryskou a tlakovým ventilem. Stačí tak párkrát zapumpovat a jednoduše danou plochu postříkat.

Nařeďte si sami a ušetříte…

Co se týče rodiny koncentrátů, můžete využít výhodná balení Roundup Aktiv, která se musí ředit. Návod na ředění najdete na balení, nicméně zde je výhodou, že si můžete udělat sami silnější koncentrát na opravdu odolný plevel. Trysku, nebo jiný aplikátor pak musíte mít sami.

Nenáročný gel

Novinkou u Roundupu je Roundup Gel. Ten se aplikuje tak, že gelem (vypadá jako tuhý deodorant) potřete list rostliny. Cévní systém rozvede účinné látky po celé rostlině a ta jednoduše uhyne. K používání nepotřebujete ani rukavice – aplikace je tak maximálně účinná a nedochází ke kontaminaci okolních rostlin.

Doufáme, že jsme Vám tímto mini-návodem na používání přípravků Roundup pomohli a nic Vám teď už nezabrání ve vyhubení veškerého plevele.