Převislé balkonové květiny

Napsal | 26.4.2015

Za okny už to vesele kvete a je tak nejvyšší čas se pustit do zahrádkářských povinností. Pakliže nemáte zahradu, nevadí! Pro pěstování rostlin Vám postačí okno, nebo třeba balkon. My jsme se dnes rozhodli zaměřit na momentální trend mezi balkonovými zahrádkáři – řeč tak zákonitě musí být o převislých balkonových květinách. Jaké druhy zvolit a jak na sadbu balkonových rostlin? Prozradíme v dnešním článku.

Výhody převislých rostlin

Většina balkonových převislých rostlin je absolutně nenáročná na sadbu i na průběh pěstování. Povětšinou kvetou celou jarní a letní sezónu a není potřeba je nikterak speciálně přihnojovat, zastřihovat apod.

Million Bells – Calibrachoa

Typickým a poměrně populárním zástupcem převislých balkonových květin je Million Bells –Calibrachoa. Tato pestrobarevná rostlina kvete od května do října a velmi dobře snáší i vítr a déšť, čili může být v krajním případě vystavena i na balkonu orientovaném na sever. Dobře se jí ale daří na slunném místě a s dostatečnou porcí zálivky. Pokud chcete mít opravdu silné květenství, můžete i občas přihnojit. Oschlé květy pak odpadávají sami.

Bidens – Dvouzubec

Dalším zástupcem může být BidensDvouzubec. Jedná se o velmi hustou/bujnou rostlinu, která tvoří rozsáhlá květenství s květy okolo 3cm. Opět kvete od května do října, nicméně umístění je vhodné na slunném místě orientovaném spíše na jih. Stejně jako Calibrachoa, i Dvouzubec má rád častou zálivku. Ani u této rostlinky není potřeba nějaká speciální péče.

Begonie

Jako poslední jsme vybrali převislou Begonii. Nové odrůdy begónií se hodí na velmi slunná místa, jelikož snáší i přímé sluneční záření po celý den. Květou od května do října a nepohrdnou častější zálivkou, nicméně snesou i delší období sucha. Celá květina se pak vyznačuje velkými a početnými květy, které se dají sehnat v poměrně velkém množství barev.

Převislé květiny květiny

Pokud Vás tyto převislé balkonové rostliny zaujaly, podívejte se třeba na portál kvetinynadobirku.cz. Můžete zde nakoupit výše zmíněné druhy za velmi příznivé ceny.