Dřevěný rumpál na studnu

Napsal | 9.6.2014

Ať už máte nezakrytou studnu na Vaší zahradě či zahrádce nebo o pořízení studny teprve přemýšlíte, jistě bude dobré zvážit i nějaký rumpál či kryt a to hlavně kvůli bezpečnosti. V takovýchto případech se rozhodně vyplatí myslet dopředu než později litovat. Vhodným rumpálem na studně můžete zabránit nebezpečnému pádu nejen Vašich dětí, vnoučátek či jiných ratolestí, ale i například neopatrných domácích mazlíčků, jako jsou psi a kočky. U nich stačí malé rozptýlení, třeba jen provokativní ptáček zpívající na okraji studny a nehoda je na světě.

Proč právě dřevěný rumpál?

Kromě již výše zmíněné bezpečnosti má dřevěný rumpál i jiné výhody. Jednou z těch důležitějších je to, že zabraňuje zbytečnému znečišťování studny z okolního prostředí (mám na mysli spadané listí, větvičky a další bordel, který Vám do studny může vítr přivát). No a samozřejmě nesmíme opomenout estetické hledisko, protože díky správně vybranému dřevěnému rumpálu na studnu dostane Vaše zahrada úplně nový, zajisté velmi elegantní a moderní vzhled.

Pořízení dřevěného rumpálu na studnu

Pokud patříte mezi ty velice nadané kutily se zázračnýma rukama, pak pro Vás jistě nebude problém si rumpál vyrobit. Nejen že tím ušetříte, jelikož budete platit pouze materiál na výrobu, ale hlavně dosáhnete výrobku přesně podle Vašich představ. Navíc pak při každém pohledu na Vaše veledílo budete moci být na sebe náležitě pyšní. Každopádně taková výroba rumpálu zabere poměrně velké množství času a není vůbec jednoduchá, proto si na ní ne každý troufne. Naštěstí pro takovéto lidi je na českém trhu připraven obrovský výběr zboží v různém cenovém rozpětí (nejlevnější lze sehnat již okolo 2000 korun, ty dražší Vás potom mohou vyjít i na více než 20 000).

Máte-li však studnu netradičních rozměrů a v obchodech prodávané rumpály na ní jednoduše nesedí nebo se Vám prostě nelíbí a Vy nepatříte mezi talentované kutily, ještě to nevzdávejte. Naštěstí je dnes mnoho míst, kde si můžete objednat dřevěný rumpál na zakázku, přesně podle Vašich potřeb a představ.