Letní květiny do truhlíku

Napsal | 21.4.2016

Léto je za dveřmi a slunné dny se blíží. Je opravdu krásné, když okolo sebe vidíte rozkvetlé květiny a obvzláště, když si takové vypěstujete i Vy sami na balkoně v truhlíkách. Jaké květiny jsou nejvhodnější pro letní období, a jaké nejvíce oslní svou krásou?

Osaďte si truhlíky pestrými květinami

Zkušené „truhlíkářky“ mají určitě zažité, že do truhlíků se velmi hodí muškáty, petúnie nebo pelagonie. Jsou totiž nenáročné na údržbu a pěstování. Jsou však už takové stále omílané a chce to něco nového, něco, čím donutíte sousedky pukat závistí nebo si říct o radu. Kupříkladu můžete zkusit svůj truhlík obohatit s Netýkavkou. Tato květina Vám vydrží celé léto a svou pastelovou barvou Vám ihned zlepší den. Možná ji některé s Vás znáte pod názvem „sultánka“. U této květiny máte na výběr z mnoha barev, od růžové, bílé až po oranžovou a fialovou. Nic nezkazíte, pokud barvy promícháte. Květina potřebuje stálou vlhkost, takže pokud možno stále kontrolovat, jelikož budou na sluníčku nebo v polostínu, sluce ji za chvilku vysuší. Ale pozor! Nesmí stát ani ve vodě. Možná se v tomto směru hodí zavlažovací tyčka.

Ostatní tipy vhodných květin v letním období

Zkoušejte experimentovat a nebojte se toho. Uvidíte, že se Vám to časem opravdu vyplatí a budete mít ze sebe ještě lepší pocit.

Zkuste kupříkladu takový Clematis. Patří zrovna k velmi opomíjeným balkonovkám, což je docela škoda. Jedná se o keřík, který je známý jako popínavý, ale dá se s nim pracovat i v menším provedení – nízký keřík. Pozor na substrát. Něměl by se přehřát ani vyschnout, je zapotřebí se o keřík opravdu starat.

Vyzkoušet můžete i Lantánu, ta Vás bude překvapovat snad nejvíce. Mohou za to její barvy, které dokáže měnit během svého života. Nesmíte si však koupit bílou. Je sice jedovatá, ale je nenáročná, okouzlující a hlavně jí budete mít ve svém truhlíku venku, kde nikomu nemůže ublížit. Většinou bývá to nejkrásnější a nejjedovatější.