Záložní zdroje pro oběhová čerpadla

Napsal | 16.4.2014

Vítejte na našich stránkách, které jsme se rozhodli věnovat zahradní technice a zahrádkaření. Dnes se podíváme na oběhová čerpadla, konkrétně pak na záložní zdroje pro oběhová čerpadla. Nejdříve si ale vysvětleme, k čemu jsou takové zdroje dobré.

Využití oběhových čerpadel

Záložní zdroje se většinou používají na ústředních topeních jako pojistka proti vypadnutí proudu. V případě výpadku se tyto zdroje aktivují a napájejí oběhová čerpadla – ty tak mohou pracovat i při delším výpadku proudu. Nyní se pojďme podívat na konkrétní modely.

Recenze ASTIP ELSTON 120

Prvním je ASTIP ELSTON 120 – tento zdroj je určen pro zálohování 3-rychlostních oběhových čerpadel. Jeho celkový výkon činí 120W a připojuje se pomocí propojovací sady k externímu akumulátoru, který si musíte sami pořídit (pokud ho již nevlastníte). Zdroj je vybaven systémem autodiagnostiky, který zajišťuje prevenci poruch. V případě poruchy se spustí alarm a zdroj se sám odpojí od elektrické sítě. Výstupním napětím je trapéz. ASTIP ELSTON 120 lze pořídit za cenu od 5000 korun, nicméně výrobky značky ELSTON jsou poměrně těžko k dostání, proto jestli zvažujete jeho nákup, doporučujeme kontaktovat prodejce za účelem dostupnosti.

MTN 1

Dalším je pak záložní zdroj MTN 1. Tento poměrně malý zdroj pro 3rychlostní oběhová čerpadla nabídne výkon 100W a vhodný je především pro zálohování základních ústředních topení do výkonu 100W. Stroj obsahuje vestavený termostat, který se při dosažení určité teploty automaticky spouští a vypíná. Dochází tak k výrazným úsporám na elektrické energii. Součástí zdroje jsou propojovací kabely včetně svorek na baterii, síťová šňůra a teplotní čidlo. Akumulátor opět není součástí balení a je nutné jej dokoupit zvlášť. Tento model je možné sehnat již za cenu od 4000 korun obecně není problém ho sehnat.

Pokud uvažujete nad koupí nového záložního zdroje, rozhodně doporučujeme se poradit s odborníkem. Jako kvalitní se na trhu považují výrobky značky ELSTON, nicméně pokud navštívíte odbornou prodejnu, určitě Vám s výběrem poradí kvalifikovaní prodejci.